banner279

Gürpınar’ın çehresini değiştirecek projede sona gelindi

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yapımına başlanan Merkez Dükkanlar projesinde son aşamaya gelindi.

Gürpınar’ın çehresini değiştirecek projede sona gelindi
 Gürpınar Belediyesi tarafından ilçe merkezinde başlatılan ve şehrin çehresini değiştirecek 'Merkez Dükkanlar” projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Metruk konumunda olan 47 yapının yıkılmasının ardından başlatılan inşaat çalışmalarının yüzde 85’i tamamlandı. Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyan yeni tam donanımlı yapılar, önümüzdeki günlerde vatandaşın hizmetine sunulacak.

 

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, herkesin gıpta ile bakabileceği bir şehir inşa etmeye çalıştıklarını söyledi.
 
 
 
Gürpınar için tasarlanan projelerin hayata geçirilmeye başlandığını ifade eden Doğramacı, şöyle devam etti:
 

“Devletimizin kaynaklarını milletimizin hizmetine sunmak için çıktığımız bu yolda, çalışmalarımız ilk meyvesini vermeye başladı. İlçeye yeni bir görünüm kazandıracak projemiz, şimdiden büyük heyecan oluşturdu. Projenin büyük bir kısmı tamamlandı. Çalışmalarımızda vatandaşın desteğini alıyor olmamız bizim için çok kıymetli. Bu bir yenileme değil, değişim ve dönüşümün ilk adımıdır. Bu nedenle şehrimize yeni projeler ve yeni yollar kazandırmak için de büyük uğraş veriyoruz. Burada huzur içerisinde yaşamak için şehrimizi elbirliğiyle kalkındırıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde başka projeleri de hayata geçirerek, vatandaşlarımızın hak ettikleri güzel şehrimize kavuşacağız. Proje şimdiden ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun."

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 20:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241