banner279

Gürpınar’daki çiftçilere mısır yetiştiriciliği eğitimi…

Gürpınar'da çiftçiler, mısır yetiştiriciliği ve tarımsal faaliyetler konusunda bilgilendirildi. Çiftçilere hitap eden Yüzüncü yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Doç. Dr. Ösmetullah Arvas, bilinçli tarım için eğitime ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Gürpınar’daki çiftçilere mısır yetiştiriciliği eğitimi…
 Ziraat odası toplantı salonunda gerçekleşen eğitimde çiftçiler, mısır yetiştiriciliği ve tarımsal faaliyetler konusunda bilgilendirildi.
   Çiftçilere hitap eden Yüzüncü yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Doç. Dr. Ösmetullah Arvas, bilinçli tarım için eğitime ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
   Arvas, “Bölgemiz için mısır yetiştiriciliği en uygun seçimlerden biridir ancak bizler bunu bilinçli bir şekilde yapmalıyız vahşi sulamayla ve bağı bahçeyi ekip, arkamızı dönmekle yetişmez gençlerimiz çiftçilikle uğraşmak istemiyor. Çiftçilik yerine gidip batıda çalışmak daha çok işlerine geliyor, ama öyle değil. Çiftçiliği hakkıyla yaparsan sertifikalı tohum kullanırsan, bilen anlayan kişilere danışırsan, bağına, bahçene bakarsan, çiftçilik de elbette kazanç sağlanır“ dedi.
   Program çiftçiler merak ettikleri sorulara cevap aldıktan sonra program son buldu. Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241