banner279

Gürpınar'da kilitli parke taşı çalışmaları…

Gürpınar Belediyesi mahalle içi çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. İlk etapta 7 mahallenin yollarını kilitli parke taşı ile döşemeyi hedefleyen belediye, ilçe sınırları içinde toz ve çamurla mücadele kapsamında tüm mahallelerin yollarını kilitli parke taşı ile döşemeyi hedefliyor.

Gürpınar'da kilitli parke taşı çalışmaları…
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Eş Başkanı Zeki Yıldız, yılların ihmal edilmişliğini en kısa zamanda gidermeyi hedeflediklerini belirterek, "halkımızla el ele vererek mahallelerimizi yaşanabilir hale getireceğiz" dedi.
Gürpınar'ın (payizava) çehresini değiştirerek hem alt yapı hem de ilçe ekonomisini geliştirerek istihdam alanları yaratmayı önüne hedef koyan Gürpınar Belediyesi, ilçede toz ve çamura karşı büyük bir mücadele başlattı.
İlçe kuruluşundan bu yana birçok yerleşim yerinin yollarına el sürülmediği ilçede ulaşımın ciddi sıkıntılara neden olması belediyeyi harekete geçirdi. İlk etapta 7 mahalle içini tozdan ve çamurdan arındırmayı hedefleyen belediye, bu kapsamda ilk çalışmayı Norduz'a bağlı Qesrik (kırkgeçit) Mahallesi'nde yaptı. Yaklaşık 40 bin metrakare kilitli parke taşının döşendiği mahallede halk oldukça memnun. Kuruluşundan bu yana doğru düzgün hizmet ile tanışmayan mahallede halk, belediyeden yılların ihmal edilmişliğini kısa sürede gidermesini istedi.
 
"Her yönüyle ihmal edildik"
Çalışmaları yerinde denetleyen Belediye Eş Başkanı Zeki Yıldız, bölge genelinde olduğu gibi, ilçelerinde de yılların getirdiği bir ihmalkârlığın olduğunu, bunun halkta ciddi mağduriyetlere yol açtığını kaydederek, "mevcut bulunun bu ihmalkârlığı kısa sürede gidermek ve mağduriyeti ortadan kaldırmak için belediye olarak tüm gücümüzle mücadele edecek ve çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi.
İlçe sınırlarının çok geniş olması işlerini son derece zorlaştırdıklarını da hatırlatan Yıldız, "Ancak bunu bir bahane olarak görmeyecek ve buna sığınmayacağız. Halk bize bir yetki verdi ve biz de bu yetkinin gereğini en iyi şekilde yerine getireceğiz" dedi.
Yürüttükleri belediyecilik faaliyetlerinin salt alt yapı hizmetleri ile sınırlı olmadığını, zaten belediyecilik anlayışının da bundan ibaret olmadığını söyleyen Yıldız, "Belediyecilik modelimizle ilçe halkımıza en iyi hizmeti sunacak, bilinçli ve sistemli şekilde üretimden düşürülmelerinin önüne geçireceğiz" dedi.
Bu kapsamda bir takım çalışmalarının da bulunduğunu sözlerine ekleyen Yıldız, "Üzülerek belirtelim ki, köylerimiz, mahallelerimiz neredeyse belediyecilik hizmeti ile hiç tanışmamış. İnsan buraları bu kadar mı görmezden gelir? Ancak bizim için her şey anlaşılırdır. Başkalarının gelip halkımıza hizmet etmesini zaten beklemiyoruz. Biz, halkımızla el ele vererek hizmetin en iyisini birlikte üretecek, ilçe ekonomimizi birlikte geliştirecek ve istihdam alanlarını birlikte geliştirerek hep birlikte kalkınacağız" dedi.
Mahalle içini düzenlemeye devam edeceklerini söyleyen Yıldız, bu konuda halktan çok ciddi bir destek aldıklarını söyledi. Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241