banner279

Gürpınar Belediyesi yıllık faaliyet raporunu sundu

Gürpınar Belediyesi yıllık faaliyet raporunu meclis bileşenine sundu. Ayrıntılı şekilde sunulan rapor oy birliği ile kabul edilirken, konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Eş Başkanı yıldız Çetin, Mart ayından itibaren göreve geldiklerini, Büyükşehir yasasının hayata geçmesi sonucu Gürpınar Belediyesi'ni de bu eksende yeniden planlamaları gerektiğini kaydetti.

Gürpınar Belediyesi yıllık faaliyet raporunu sundu
                 Gürpınar Belediyesi Nisan ayı ilk meclis oturumun gerçekleştirdi. Yapılan oturumda belediyenin bir yıllık faaliyet raporu ele alındı. Belediye faaliyetlerinin ayrıntılı şekilde ele alındığı meclis oturumunda rapor oy birliği ile kabul edilirken belediye eş başkanları konuya ilişkin kısa açıklamalarda bulundular. 

               Eş başkan Yıldız Çetin, ilk yıllarında belediyecilik sistemlerini oturtabilmek için büyük çaba harcadıklarını kaydederek, "Büyükşehir yasası ile birlikte bilindiği üzere belediyemizin hizmet sınırı da değişti. Bizim yeni duruma göre sistemimizi yeniden inşa etmemiz, ilçenin her noktasına hizmet götürecek şekilde sistemimizi oluşturmamız gerekiyordu" dedi. Bu duruma rağmen belediyecilik faaliyetlerini aksatmamak için büyük çaba harcadıklarını kaydeden Çetin, ilk yılı beklediklerinden daha iyi geçirdiklerini söyledi. 

                Çetin'den sonra konuşan Eş Başkan Zeki Yıldız ise hizmette geçen yılın sadece bir başlangıç olduğunu kaydederek, "önemli hazırlıklarımız var. Bu projelendirme çalışmalarımızın bir bölümünü tamamladık, halen projelendirmemiz gereken önemli şeyler de var. Bu doğrultuda önemli hizmetlere imza atacağımızı herkesin bilmesini istiyorum" dedi. Belediyeciliği farklı bir perspektifle ele aldıklarını da söyleyen Yıldız, "alışıla gelmiş belediyecilik hizmetlerinin ötesine geçerek ilçeyi bütünlüklü ele alacak, ilçemizin bütünlüklü gelişmesini sağlayacağız" dedi.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241