banner279

GÜRKADEM’DEN KURSİYERLERE YÖNELİK ETKİNLİK

Gürpınar Kadın ve Aile Destek Merkezi (GÜRKADEM) bünyesinde yürütülen faaliyetlere katılan kadınlar, düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

GÜRKADEM’DEN KURSİYERLERE YÖNELİK ETKİNLİK

İlçede kadınların mesleki eğitim alması ve sosyal hayata atılması için açılan GÜRKADEM, açıldığı günden bu yana birçok kadına hizmet verdi.

Bir aile ortamını sıcaklığındaki tam donanımlı merkezde şiş örücülüğü, kilim dokumacılığı ile makine ve el sanatları kurslarına katılan kadınlar, mesleki eğitim alıyor.

Etkinliğe ailesiyle katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, kadınların ekonomik hayata atılması için GÜRKADEM’in önemli görev üstlendiğini söyledi.

İlçede kadınlar için tam donanımlı bir merkezin olmasının büyük bir şans olduğunu vurgulayan Doğramacı, “Bizler bu şansı iyi değerlendirmek istiyoruz. Bu nedenle kurslar ve etkinlikler düzenleyerek kadınlarımızı ekonomik ve sosyal hayatın içine dâhil etmeye çalışıyoruz. Kadınlarımız artık ayaklarının üzerinde durma fırsatı bulacak. Bu anlamda merkezimizin önemi çok büyüktür. Sosyal aktivitelerle de kadınlarımız arasındaki iletişimi canlı tutmayı ve sosyalleşmelerini sağlıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140