banner279

GÜRKADEM 4 AYDA 75 KADINA HİZMET VERDİ

Gürpınar Belediyesi tarafından ilçede açılan Gürpınar Kadın ve Aile Destek Merkezi (GÜRKADEM) dört aylık sürede çeşitli alanlarda 75 kadına hizmet verdi.

GÜRKADEM 4 AYDA 75 KADINA HİZMET VERDİ

GÜRKADEM binasında, Gürpınar Kadın Emeği Programı (GÜRKEP) bünyesinde açılan ve 75 kadının hizmet aldığı atölyelerde Şiş Örücülüğü, Kilim Dokumacılığı ile Makine ve El Sanatları kursları eğitimi veriliyor.

Mesleki kursların yanında sosyal aktivitelerin düzenlendiği merkez, kadınların adeta ikinci evi haline geldi.
Süresi tamamlanan kurslarda kadınların gezi ve piknik gibi faaliyetlerde bir araya gelerek güzel vakit geçirmesi sağlanıyor.
Zaman zaman da ev ziyaretleri gerçekleştiren merkez çalışanları, ailelere çeşitli hediyeler veriyor.

GÜRKADEM sorumlusu Hava Payzin, Gürpınar Kadın Emeği Programı (GÜRKEP) sayesinde kadınların ürettiklerini satarak aile bütçelerine katkıda bulunacağını ifade etti.
Payzin, kilim dokumacılığı kursunun tamamlandığını, şiş örücülüğü ile makine ve el sanatları kurslarında ise sona gelindiğini ifade etti.

Makine ve el sanatları kurslarında takı kutuları, çeyizlik ve havlu işlemeleri üretildiğini ifade eden Payzin, şiş örücülüğü kursunda da iplerden oyuncak, bebek yeleği, hırka ve peçetelik ile iğne oyası elde ettiklerini anlattı.

Merkez bünyesinde spor kursu başlattıklarını kaydeden Payzin, “Bu merkez kadınlarımız için çok iyi bir yer haline geldi. Burada hem meslek öğreniyor hem de sosyalleşme imkanı buluyorlar. Kursun yanında zaman zaman sosyal aktiviteler düzenliyoruz. Son olarak 15 Temmuz şehidimizin ailesiyle ilçemizin doğal ve turistik mekanlarını gezdik. Merkezimizde diyetisyen ve uzman kontrolünde spor faaliyetleri başlattık. Kursiyerlerimize sosyal hizmetin yanında psikolojik danışmanlık hizmeti de veriyoruz. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140