banner279

GÜRCİSTAN OTOBÜSÜNDE KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

Van’ın Tuşba ilçesindeki bir TIR garajında, Gürcistan plakalı bir otobüste polis tarafından yapılan aramada 52 bin paket, Gevaş - Gürpınar kavşağında bir araçta da 168 bin paket olmak üzere toplam 220 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

GÜRCİSTAN OTOBÜSÜNDE KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ
 

Van’da gümrük kaçağı ticareti yapan ve nakleden şahısların deşifresine yönelik, Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar neticesinde,  üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan 52 bin paket kaçak sigara ele geçirildiği bildirildi.

Konuyla ilgili Van İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“31 Ekim 2016 tarihinde görevlilerimizce; Gümrük kaçağı sigara ticaretinin önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, İlimiz Tuşba İlçesi Özalp yolu üzerinde bulunan TIR garajında, RD 324 DR Gürcistan plakalı otobüste, üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan toplam 52 bin paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.”

3 şahısla birlikte yakalanan Gürcistan uyruklu 6 şahıs hakkında işlem başlatıldığı belirtilen açıklamada, “Olayla ilgisi olduğu tespit edilen K.Y., Z.D. ve G.D. isimli şahıslar ile Gürcistan uyruklu 6 şahıs hakkında 5607 sayılı S.K.M suçundan yasal işlem yapılmıştır.” denildi.

Öte yandan Gevaş - Gürpınar kavşağında oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta  yapılan aramada yaklaşık 168 bin paket kaçak sigara ele geçirildiği ve olayla ilgisi olduğu tespit edilen 2 şahıs ise gözaltına alındığı belirtildi.   (İLKHA) 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140