banner279

Güneydoğu'daki siyasetçilere silah ve koruma verilecek

İçişleri Bakanı Soylu Güneydoğu'daki siyasetçilere silah ruhsatı vereceklerini ve korucuları da koruma olarak görevlendireceklerini söyledi.

Güneydoğu'daki siyasetçilere silah ve koruma verilecek
 AK Parti’nin Afyonkarahisar Kampı’nda, terörle mücadele konusu da masaya yatırıldı.

Partililere bir sunum yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son dönemde operasyonların hızlandırıldığını ifade ederek, “PKK ile mücadelede örgütün sözde kurtarılmış olarak gördüğü, ‘Girilemez’ olarak değerlendirdiği tüm alanlara girildi” dedi.

13 İLDE OPERASYONLAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Kars, Ağrı, Diyarbakır, Bitlis, Muş, Batman, Bingöl, Tunceli, Şırnak, Siirt, Hakkâri, Mardin, Diyarbakır olmak üzere 13 ilde operasyonların aralıksız devam ettiğinin altını çizen Soylu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin istihbarata dayalı nokta operasyonlar gerçekleştirdiğini kaydetti.

Bir il merkezi ve 11 ilçe merkezinde 11 Aralık 2015 tarihinde başlatılan ve 3 Haziran 2016’da Mardin Nusaybin ile sona erdirilen şehir operasyonlarına değinen Soylu, bölgede özyönetim oluşturma çalışmalarının akamete uğratıldığını vurguladı.

TOPLAMDA 3714 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ, 6187 BOMBA DÜZENEĞİ İMHA EDİLDİ

Bakan Soylu, hendek ve barikatlarla kapatılmak istenen bölgedeki şehirlerde 3 bin 714 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 3 bin 630 çukur ve barikatın kaldırıldığını, 6 bin 187 bomba düzeneğinin imha edildiğini açıkladı.

GÜNEYDOĞU'DAKİ SİYASETÇİLERE SİLAH RUHSATI VE KORUMA

PKK’nın bölgedeki AK Partili siyasetçilere yönelik suikastlarına dikkat çeken Soylu, bölgedeki siyasetçilere silah ruhsatı vereceklerini, gerekirse korucuları da koruma amacıyla görevlendirebileceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
M. Çelebi
M. Çelebi - 5 yıl Önce

Tehlikeli bir gidişat.

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140