banner279

Gümrük ve Ticaret Merkezlerine Almanya modeli

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Almanya’da Grossbeeren Lojistik Merkezi ve Avrupa’nın 3. büyük limanı ve lojistik üs konumundaki Hamburg Limanı’nda incelemelerde bulundu.

Gümrük ve Ticaret Merkezlerine Almanya modeli
 

Bakan Yardımcısı Çiftci, Almanya Berlin’de toplam 400 hektar üzerine kurulu çok modlu taşımacılığa imkan veren, Grossbeeren Lojistik Merkezi’nde inceleme ve temaslarda bulundu.
Bakan Yardımcısı Çiftci, Grossbeeren Lojistik Merkezindeki temaslarında; yetkililerden Almanya’daki lojistik merkezi modelleri, yetkili kuruluşlar, lojistik merkezlerinin kuruluşu, yatırımın finansmanı ve yönetim/işletim şekli üzerine kapsamlı bilgiler aldı.
Kühne Nagel Lojistik Şirketine ait genel antrepoda da incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Çiftci, gerçekleştirilen modern tedarik zinciri uygulamaları ve antrepoda yürütülen işlemler, elleçlemeler, depolama yöntemleri, antrepo standartları hakkında bilgi alıp incelemelerde bulundu.
Bakan Yardımcısı Çiftci ve beraberindeki heyet ziyaretin ikinci gününde ise, Avrupa’nın 3. büyük limanı ve lojistik üs konumundaki, 9000 yük gemisine ve haftalık ortalama 2300 yük trenine hizmet veren, 2017 yılında 136.5 milyon ton yük ve 8.8 milyon adet konteyner hacmine ulaşan Hamburg Limanı’nda da inceleme ve temaslarda bulundu.
Berlin’de ve Hamburg’ta Türk iş dünyasının temsilcileri ile de bir araya gelen Bakan Yardımcısı Çiftci, Hamburg’ta Airbus şirketinin tedarikçilerden olan Kalay GMBH şirketi temsilcileri ile de görüştü.
Bakan Yardımcısı Çiftci’ye görüşmelerinde, Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürü Rıza Mehmet Korkmaz eşlik etti.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280