banner279

Gültepe’den, OSB’de yapılan genel kurulla ilgili açıklama…

Van Organize Sanayi Bölgesi yerleşkesinde eğitim hizmeti veren Van OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bağlı olduğu Mavi Dünya Teknik Eğitim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Feyat Gültepe, okulun yapım aşaması ve sonrasında eğitim kurumunun muhatap kalmak zorunda kaldığı gelişmeler ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

Gültepe’den, OSB’de yapılan genel kurulla ilgili açıklama…
   Mavi Dünya Teknik Eğitim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Feyat Gültepe, “Van 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2 Kasım 2018 tarihinde OSB’nin olağan üstü genel kurul yapması yönünde vermiş olduğu karara ve sonrasına yönelik cereyan eden kurul ve alınan karara yönelik açıklamada bulundu.

    Van 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2 Kasım 2018 tarihinden verdiği karar ve sonrası söz konusu okul ile ilgili basında ve sosyal medyada çok farklı söylentiler ve haberler in çıktı çıktığını belirten Gültepe, “Okulumuz 15 Mayıs 2018 tarihinde temeli atılmış olup 29 Ağustos 2018 tarihinde ruhsatını alarak 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Van eğitiminde yerimizi aldık. Bu geçen süre zarfında hem sanayicimizden hem de gönüldaşlarımız dan yoğun bir ilgi ve destek aldık. Bu destekleri bizler fırsata çevirip kısa bir süre içerisinde okulumuzu 2018-2019 Eğitim yılına yetiştirdik. Bölgede ciddi anlamda öğrenci kaydı aldık ve yeni projelerle yolumuza devam kararlığımızı kendimize amaç edindik. Ancak ilimizde gelişen bazı tatsız gelişmeler bu kararlılığı sekteye uğratma hem öğrencilerimizi hem de eğitim kadromuzu yıpratma eğiliminde bulunulmuştur. 2 Kasım 2018 tarihinden verilen karar sonrası okulumuz ile ilgili basında ve sosyal medyada çok farklı söylentiler ve haberler çıktı. Bu haberler öğretmen, öğrenci ve velilerimizi ciddi anlamda etkilemiş oldu.

    “Van 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2 Kasım 2018 tarihinde organize sanayi bölgesinde daha önce OSB’nin en üst ve yetkili karar organı olan müteşebbis heyetin almış olduğu bazı kararlar hakkında OSB’ni olağan üstü genel kurul yapması yönünde vermiş olduğu kararın icrası için OSB’miz 1 Aralık 2018 tarihinde OSB Fuar ve Kongre Merkezinde bu spesifik kararları oylamak üzere toplanan kurulda adalet yerini buldu. OSB yönetimi sanayicilerimiz sayesinde genel kurula tam anlamıyla güvenirliği ve gelecek garantisi perçinleştirilmiştir. Burada bizimle beraber olmak isteyen herkesi bu kutsal kurulumuza dahil etmeye hazırız. 133 sanayicimiz ilk günkü haklarıyla dahil olmak isterlerse dahil etmeye hazırız. Geçen olağanüstü çaba ve emek sürecine de memleketimize katkı olarak görüyor arkadaşları ilk günkü koşullarda dahil etmeyi kabul ediyoruz. Kim eğitimde kalite düşünüyorsa buyursun kapımız açıktır. Buradan açıkça belirtmek isteriz hiçbir propaganda bizim eğitime olan bağlılığımızı engelleyemez. İlimizdeki gençleri hayata kazandırma adına adım attığımız bu yolda geri dönmeyeceğiz. Yeni projelerle yeni vizyonlarla Van’ımıza hayırlı çalışmalar yapmaktan geri durmayacağız. Bütün sanayicilerimiz dün olduğu gibi bugün de yanımıza durarak en erdemli duruşu göstermişlerdir. Bu bağlamda bütün sanayicilerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız. OSB Mesleki ve Teknik Koleji olarak Bölgemizin üretim ihtiyaçlarını iyileştirecek kaliteli tüketim farkındalığı yaratacaktır. İstihdam bağlamında bölgemize nefes aldıracak olan okulumuz birtakım olumsuz eleştiri girişimine hedef olmuştu buna rağmen başta Sanayi Organize Bölgesi yönetimi ve sağduyulu iş insanlarımız sayesinde daha büyük projeler ve hizmetler sunulmasına imkan sağlamıştır” dedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140