banner279

Gülen'den komplo uyarısı

Güncellenme Tarihi 4 Eylül 2013 Çarşamba 09:51 Fethullah Gülen, cemaate yönelik komplo uyarısı yaptı. Cemaat üyelerini uyaran Gülen, bazı odakların PKK'yı kullanarak cemaati uyuşturucu kaçakçılığı ve terörle ilişkilendirmeye çalışabileceğini ileri sürdü.

Gülen'den komplo uyarısı

Fethullah Gülen cemaate yönelik komplo düzenlenebileceği yönünde çarpıcı uyarılarda bulundu.

Gülen kendisine ait siteden yaptığı açıklamada, bugüne kadar cemaate yönelik çeşitli kötülükler yapıldığını belirterek, şimdi de cemaatin adını terör ve uyuşturucuya karıştırmak için komplo kurulabileceği uyarısında bulundu.

Söz konusu kişilerin bu amaçlarına ulaşmak için PKK'yı kullanabileceklerini ileri süren Gülen, cemaatin bu tuzağa düşmemesi için izlemesi gerekn yolu da anlattı.

"“Size nisbeti söz konusu olan evlere baskınlar yaparlar, giderken de götürüp bir torbayla bir yere bir şey korlar. Silah da koyarlar." diyen Gülen şunları söyledi;

“Size nisbeti söz konusu olan evlere baskınlar yaparlar, giderken de götürüp bir torbayla bir yere bir şey korlar. Silah da koyarlar. Telaffuz edildiği gibi 'terörist' diyebiliriz bunlara. Bu defa da “uyuşturucu kaçakçılığı, teröre hazırlık filan diyebiliriz! Bunlar geçmişte dendi; geçmişte diyenler geleceğe emanet ettiler. Gelecekte gelenler de o emanete hıyanet etmeme (!) azm u cezm u kast ü kararlılığı içindeler”

CEMAATE 'TERÖRİST' DEMEK İÇİN PKK'DAN AJAN KİRALARLAR

Cemaat mensuplarının bu komplo karşısında izlemeleri gereken yolu da anlatan Gülen, Erzincan'daki Ergenekon soruşturması sırasında ortaya çıkan "Cemaat evlerine silah ve bomba konularak, cemaati 'silahlı terör örgütü' kapsamına sokma girişimine dikkat çekti.

İşte Gülen'in açıklamasının o bölümü;

"Duymuştum ben bunları. Sizin şu samimane, vefakârâne, hırz-ı cân ederek, çok defa belki maaş almadan hizmet etmenize, gözünüzü kırpmadan dünyanın dört bir yanına gitme gibi bir civanmertlik sergilemenize karşılık bunları bitirme adına şöyle bir şey yapılabilir. İki tane PKK’dan diyelim, PYD’den, PJAK mı var bir de, adlarını da belleyemedim, o kadar şer şebekesi var ki. İki tane ajan kiralarsınız. Mesela dersiniz ki ‘Biz uyuşturucuyu bu hareket mensuplarından alıyoruz.’ Sonra bir kısım sistemleri harekete geçirirsiniz. Bunlar söylendi. Size nisbeti söz konusu olan evlere baskınlar yaparlar, giderken de götürüp bir torbayla bir yere bir şey korlar. Silah da korlar. Telaffuz edildiği gibi “terörist diyebiliriz bunlara. Bu defa da uyuşturucu kaçakçılığı, teröre hazırlık filan diyebiliriz!.. Bunlar geçmişte dendi; geçmişte diyenler geleceğe emanet ettiler. Gelecekte gelenler de o emanete hıyanet etmeme (!) azm u cezm u kast ü kararlılığı içindeler." KAYNAK: ROTAHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241