banner279

Gülaçar, “Van Değişim ve Dönüşüme Uğrayacak“

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, seçimlerden sonra köyler başta olmak üzere Van’ın her bir köşesine hizmet gideceğini anlatarak, “Allah’ın izniyle geldiğimiz günden itibaren Van’ımız değişim dönüşüme uğrayacak.

Gülaçar, “Van Değişim ve Dönüşüme Uğrayacak“

Seçimlere kısa bir süre kalmasına rağmen ziyaretlerini aralıksız sürdüren AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, köylerde yapacakları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

İpekyolu ilçesine bağlı Karagündüz, Ilıkaynak, Aşağı Gölalan ve Yukarı Gölalan köylerini dolaşan Gülaçar, daha sonra Edremit ilçesine bağlı Dilkaya ve Dönemeç köylerine ziyaret etti. Çocuklar başta olmak üzere köylü vatandaşlarla kucaklaşan Gülaçar, gittiği yerlerde büyükşehir belediyesi ve çözüm sürecinin önemini anlattı. Daha sonra köylerde yapacakları çalışmalarla ilgili köylülere açıklamalarda bulunan Gülaçar, köylerde tarımda inanılmaz işler yapacaklarını anlattı.


Gülaçar, “Mesela biz kendi bölgemizi domatese yoğunlaştırırsak burada domates salça fabrikası kurabiliriz. Veya tarım arazilerimizi tamamıyla patatese dönüştürerek inanılmaz şeyler yapabiliriz. Kentimizde bir cips fabrikamız var ama fabrika sahibi diyor ki ‘Ben mal bulamıyorum.’ Ya Nevşehir’den ya da Ahlat’tan patates getiriyor . Kendisine yılda 2 bin ton patates lazım. Demek ki biz biraz el atsak, hacı amca bu köy buna uygun sen bunu yetiştir desek, bu konuda kendisine gerekli desteği sunduğumuzda ve buna yönelik projeler üretirsek çok güzel işler başaracağız. Bu da farklı imkanlarının doğmasına sebep olacaktır. Urfa şu an çilek yetiştiriyor, eskiden bu işi yapmazlardı ama şimdi Urfa çilek konusunda başını almış gidiyor” dedi.
Hükümet AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi AK Parti ve ilçelerin de AK Parti’den olmasıyla birlikte vatandaşın tarım arazilerinden istediklerini yapabileceklerini vurgulayan Gülaçar; “Milletvekillerimizi defalarca yalvardılar belediyeye, ‘Gelin bakın şu projeleri hayata geçirelim, Van’ımıza kaynak oluşsun’ dediler, gelmediler. Ama biz tüm bu kaynakları kullanacağız. Avrupa fonları başta olmak üzere tüm kaynakları köylerimize proje olarak getirip kullanacağız. Rabbim şahit olsun ki geldiğimiz günden itibaren Van’ımız değişim dönüşüme uğrayacak. Köylerimiz gelişip kalkınacak. Refah düzeyleri artacak. Türkiye’nin bütün AK Parti büyükşehir belediyeleri bize her türlü desteği sunacak. Hepsine ayrı ayrı bölgeleri vererek bizlere hizmet konusunda büyük destekleri olacak. Bir de bizim yapacaklarımız var. Biz bir yılda 5 yılın işini yapacağız. 5 yılda Van’ımızı 20-30 yıl ileriye götüreceğiz. Van’ın her alanı şantiyeye dönüşecek, gelişecek ve kalkınacak. Bir taraftan bizlerin yapacakları bir taraftan her gün yeni bir hizmet, yeni bir yatırım ve yeni bir istihdam alanı oluşacak. Mesele artık AK Parti, BDP meselesi değil. Bunu açık net herkes görsün ve bilsin. Bu artık bir memleket meselesi, ümmet meselesidir” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241