banner279

GÖZALTILAR PROTESTO EDİLDİ

ÜÇER; YOLDAŞIMIN CENAZESİNE GİDERİM

GÖZALTILAR PROTESTO EDİLDİ

GÖZALTILAR PROTESTO EDİLDİ

Van'da bu sabah yapılan operasyonların ardından Bdp'liler basın açıklaması düzenleyip, yapılan gözaltıları protesto etti. Basın açıklamasına, aralarında BdpVan Milletvekili Özdal Üçer'in de bulunduğu yaklaşık 100 kişi katıldı. Bdp çadırında toplanan grup, Sanat Sokağı'na kadar, slogan atarak yürüdü. Burada açıklamalarda bulunan Bdp'li Üçer, operasyonların sonunun gelmeyeceğini, gözaltıların özel amaçlı olduğunu ileri sürdü. Halkın iradesinin kırılmaya çalışıldığını savunan Üçer, şöyle konuştu:

ÜÇER; YOLDAŞIMIN CENAZESİNE GİDERİM

"Çünkü büyükşehir belediyesi yasası çıkarmışlar. seçimlerle kazanabileceklerini düşünmüyorlar, ancak halkın iradesini kırarak ve yolsuzluk, hırsızlık, çapulculuk yapanlar bu halkı yönetmeye gelsin diyorlar. Medyanın yaptığına bakın. Tam da böylesi bir günde bu Kck operasyonlarını haber yapmak yerine flash flash flash Özdal Üçer hakkında yaptıkları habere bakın. Evet ben özgürlük mücadelesi uğruna şehit düşen bir yoldaşımın cenazesine gittim. Her zaman giderim. Ama umudum odur ki hiç kimse özgürlük uğruna şehit düşmesin. Umudum odur ki bu ülkede akan kan dursun. Evet benim gittiğim bir taziyede hangi taziye olursa olsun. Elinde uzun namlulu silahlarla kim olursa olsun, gidip o taziyeyi dağıtana ben terbiyesiz de derim defol da derim. Hangi ülkede görülmüştür. İnsanların kendi cenazesine bile defin etmeye müsaade edilmiyor. Bu hangi ülkede görülmüştür. Dünyanın neresinde görülmüştür. Tarihin neresinde görülmüştür. Haber yapmış. Canı cehenneme. Erdoğan seni kaç kuruşa satın almış biz bilmiyor muyuz? Bunu yaparken neyi amaçlıyorlar? Van'daki baskınlardan kimse bahsetmeyecek."

Toplanan grup, 5 dakikalık oturma eylemi ardından slogan atarak Bdp çadırına gitti. - Van

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2012, 15:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat doğan
murat doğan - 9 yıl Önce

tabi kimse istemez evlatlar ölsün ama su testisi su yolunda kırılır. boş işler bunlar kalkıp memleketi düzelteceklerine tam tersini yapıyorlar bölüyorlar...

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140