banner279

Gölge et, başka ihsan istemem!

Ülke genelinde olduğu gibi Van'da da sıcak havalar etkisini sürdürüyor. Özellikle gündüz saatlerinde aşırı sıcaklar, vatandaşları serinlemek için arayışlara itiyor. Şehir merkezinde bulunan vatandaşlar da, serinlemek için gölgelik yer arayışına giriyor. Park ve ağacın yetersiz olduğu şehir merkezinde, vatandaşlar da önünde şemsiye bulunan kahvehaneleri tercih ediyor. Birçok vatandaş, gölgelik oluşturan şemsiyelerin altında oturarak çayını içiyor, güneşten korunuyor.

Gölge et, başka ihsan istemem!
 

Güneşin etkili olduğu bu günlerde, vatandaşlar serinlemek için gölgelik mekanları tercih ediyor. Dışarıya iskemle atan kahvehaneler de müşteri çekebilmek için büyük şemsiyeleri kahvehane önlerinde açıyor. Bu durum vatandaşların da işine geliyor. Dışarıda şemsiye gölgesinde oturan vatandaşlar sayesinde kahvehanelerin de işleri yolunda gidiyor.

 

HAFTASONLARI 'DENİZ' KEYFİ
Sıcaktan bunalan vatandaşlar hafta sonları da serinlemek için Van Gölü'nün yolunu tutuyor. Sahilleriyle ünlü Mollakasım, Amik, Ayanis ile Gevaş ve Edremit taraflarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, akşam saatlerine kadar deniz ve mangal keyfi yapıyor. Akşam saatlerinde ise merkeze dönen vatandaşların yoğunluğundan dolayı trafikte zaman zaman sıkışıklık yaşanıyor.
Vatandaşlar, bugün ve yarın da yine yoğun olarak göle gitmeyi tercih edecek.

 

TAVUK SATIŞLARI ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR
Piknik sezonu olması nedeniyle, kırmızı etteki yüksekliğin de etkisiyle vatandaşlar çokca tavuk eti almayı tercih ediyor. Ancak geçen yıla nazaran tavuk eti fiyatlarındaki yükseliş de dikkat çekiyor. Buna rağmen piknikçiler tavuk eti almaktan vazgeçmiyor. Kanat, tavuk pirzola en çok satılanlar listesinde başı çekerken, fiyatların ne zaman düşeceği ise merak konusu oldu. / Özel Haber: Mürsel ÖNER

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Mürsel Öner
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140