banner279

Genel Sekreter Yardımcısı Tamer, yeni yapılan durakları inceledi

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yeni yapılan durakları inceledi.

Genel Sekreter Yardımcısı Tamer, yeni yapılan durakları inceledi
 Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım alanlarının iyileştirilmesi ile ilgili başlattığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Bir yandan kent genelinde yapılacak olan akıllı durak alanları belirlenirken, bir yandan da mevcut durakların iyileştirilmesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yeni yürüme alanları ve duraklar yapıldı.
 

Sabahın erken saatlerinde alanda inceleme yapan Tamer, belediye olarak 7 gün 24 saat halkın hizmetinde olduklarını söyledi. Halkın yoğun olarak kullandığı alanlara öncelik verdiklerini belirten Tamer, “Bu hastanemizin önü vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlardan bir tanesidir. Burada maalesef daha önce ne vatandaşlarımızın yürüyebilecekleri bir kaldırım ne de servis bekleyecekleri bir durak kabini vardı. Hasta ve hasta yakınları araçların arasında gidip gelmek zorundaydılar. Bu da büyük bir tehlike arz ediyordu. Zaman zaman kazalar yaşanmaktaydı. Bizler vatandaşlarımızdan da gelen talepler üzerine harekete geçerek kısa süre içerisinde hem burada kaldırım çalışması hem de yeni durak kabinleri inşa ettik. Halkımız da bu durumdan oldukça memnun. Eksik olan yerler de inşallah bir an önce tamamlanacaktır. Biz bir ekibiz. Belediye olarak 7/24 çalışıyoruz. Her zaman halkımızın hizmetindeyiz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241