banner279

Gençlik Merkezinden Tarihi ve Turistik Geziler

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri, Seyyah-Bizim İller projesi kapsamında gençlere yönelik geziler düzenliyor.

Gençlik Merkezinden Tarihi ve Turistik Geziler

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri, "Seyyah-Bizim İller" projesi kapsamında gençlere yönelik geziler düzenleniyor. Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Seyyah-Bizim İller" projesi kapsamında Vanlı gençler Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi ve Ahmed-i Hani Türbesi'ne düzenlenen gezilere katıldılar.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından Van iline verilen 500 kişilik kontenjan dahilinde ekonomik seviyesi düşük gençler geziye katılarak, tarihi ve turistik yerleri gezdiler.

Projenin amacının gençlerin tanışmaları ve kültürel etkileşimde bulunmaları olduğunu vurgulayan Van Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Metin Yıldız, "Gençler arasında diyalogun arttırılması, düzenlenen gezi programları sayesinde de ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görerek, gençlerimizin sosyalleşme anlamında da ciddi katkılar sunuyor. Seyyah- Bizim İller adlı projenin Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl bu dönemlerde yapmış olduğu bir hareketlilik projesidir.

Planlanan projede, özellikle kendi imkanlarıyla gezilere ve gençlik faaliyetlerine katılamayan dezavantajlı gençlere öncelik veriyoruz. Projemiz, 14-18 ve 19-26 yaş gurubundaki gençlerin ilçelerden il merkezine veya il merkezinden tarihi ve kültürel yönden zengin başka bir ilçeye ya da bu nitelikteki yakın bir şehre seyahatini kapsamaktadır. Gezi ve faaliyetlerde gençlerden hiçbir şekilde ücret alınmamaktadır.

Bu seyahatimizde de proje dahilinde ilimiz gençlik merkezlerinden günü birlik gezi ile Ağrı'da bulunan İshak Paşa Sarayı'na ve Muradiye Şelalesi'ne 100 genç götürdük. Bundan sonraki dönemde de proje dahilinde 200 gencin yine aynı yerlere götürülmesi planlanıyor. Yine bu proje kapsamında ilçelerde daha önce Van'a gelememiş 40 gencimizde Van'a gelerek tarihi ve turistik yerleri görme fırsatı buluyor

. İlçelerden de gelecek kişi sayımız 200 olacaktır. Projemiz nisan ayı sonuna kadar devam edecektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241