banner279

GENÇ 'İMO'CULAR ADALET İSTEDİ

İnşaat Mühendisleri Odası'nın (İMO) gençlik örgütlenmesi olan Genç- İmocular 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Sanat Sokağı'nda stand açtı. Açılan Stantta deprem ve işçi haklarına dikkat çeken genç imocular Kürtçe ve Türkçe broşürler dağıttı.

GENÇ 'İMO'CULAR ADALET İSTEDİ
Haber: Fazıl ERÜŞ

Yüzüncü Yıl Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve aynı zamanda İnşaat Mühendisleri Odası'nın gençlik örgütlenmesi olan Genç-İmocular Van'da 150 kişiyle faaliyet yürüttüklerini belirterek, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Sanat Sokağı'nda stand açtıktan sonra basın açıklaması yaptılar.
Basın açıklamasını Genç İmocular adına okuyan Hayri Ali Özgökçe, 1 Mayıs emek ve dayanışma günü nedeniyle alanlarda olduklarını söyledi.

'HAYKIRMAK VE DAYANIŞMAK İÇİN ALANLARDAYIZ'
Genç İmocular Sanat Sokağı'nda Kürtçe ve Türkçe broşürler dağıtarak Türkiye'de yaşanan hukuksuzluğa, adaletsizliğe ve devlet terörüne dikkat çekti.
Genç İmocular olarak düşük ücret, ağır çalışma koşulları ve emek sömürüsüne karşı olduklarını belirten Özgökçe neden 1 Mayıs'ta stand açtıklarını şu şekilde sıraladı:
*Kaynağından işi daha ucuza mal edilip daha fazla kar, daha fazla büyüme, sağlıksız güvencesiz ve esnek çalışmanın olduğu iş cinayetlerine karşı,
*Sendikalaştırma ve kamu ve emekçilerini güvencesiz bırakma girişimlerine karşı
*Yoksulluğa karşı
*Sermayenin hizmetindeki üniversite anlayışına karşı
*Kürt ulusunun inkarına, Kürdistan'ın enerji kaynaklarının sömürülmesine ve Kürdistan'ın insanlaştırılmaya çalışıp Kürtlerin Türkiye illerinde ucuz iş gücü haline getirilmesine karşı
*Hukuksuzluğa, adaletsizliğe ve devlet terörüne karşı
*Kadın ve çocuk cinayetlerine karşı

*Meslek eğitimimizin niteliksizleştirilip, mesleğimizi sermaye gruplarının zenginleşme aracı haline getirmeye çalışan anlayışa karşı

*Parasız, eşit, bilimsel ve anadilde eğitim taleplerini haykırmak ve dayanışmak için buradayız."
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2014, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241