banner279

Gazeteciler Kayseri’de 15 Temmuz’u anlattı

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi, Van’ın “15 Temmuz darbe kalkışması” karşısında, gösterdiği dik duruşunu anlatan fotoğrafları Kayseri’de sergiledi.

Gazeteciler Kayseri’de 15 Temmuz’u anlattı
 Van halkının, teröre ve darbelere karşı olduğunu anlatmaya çalışan Vanlı Gazeteciler, birçok ilde olduğu gibi Kayseri’de de Van’ın duruşunu fotoğraflarla anlattı. Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri’de değişik birçok noktada fotoğraf sergisini düzenleyerek, Kayseri halkının takdirini topladı.
Kayseri Cumhuriyet Meydanında, teröre ve darbeye karşı Van halkının sergiledikleri cesur duruşu anlatan fotoğrafları sergileyen Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Yönetimi, Vanlıların devlete ve Vatana olan bağlılığını Kayseri halkına anlattı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ABB Van Yönetimi; “ Öncelikle Kayseri halkının bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı, kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bizi anlamış olmaları, bizleri oldukça memnun etmiştir. Van basını olarak Van ilimizin 15 Temmuz’da gösterdiği duruşu, Türkiye’nin 81 ilinde anlatmaya çalışıyoruz. FETÖ terör örgütü tarafından, 15 Temmuz’da başlatılan darbe girişimi karşısında, Van ve Vanlıların 30 gün boyunca meydanlarda sergiledikleri duruşunu, fotoğraflarla vatandaşlarımıza anlatmak istedik. Böylelikle, Van üzerinde oluşan terör algısını bertaraf etmeyi hedefliyoruz. Van ve Vanlılar hiçbir zaman terör ve terör örgütlerinin yanında yer almadı. Bundan sonrada almayacaktır.

Van ili Türkiye’nin en güvenilir iller arasında yer aldığını herkesin bilmesi lazım. İller arasındaki diyalog ne kadar sağlam olursa, terör örgütlerinin çalışma alanı o denli daralır. Vatandaşlar olarak birbirimizi sevmeli ve birbirimizi anlamalıyız.
Bu ülkenin her şehri her ilçesi ve her köyü bizim için önemlidir. Ülkemizin her yerini seviyor ve önemsiyoruz” diyen Anadolu Basın Birliği Van Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yazlık; 81 ilde Van ve Vanlıların 15 Temmuz’da FETÖ terör çeteleri karşısında gösterdikleri duruşunu anlatmaya devam edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140