banner279

Fırtınanın yol açtığı enerji kesintileri VEDAŞ ekiplerinin çabası ile giderildi

Van merkez ve bazı ilçelerde fırtınanın etkisi ile enerji kesintileri yaşanırken, VEDAŞ ekiplerinin çalışması ile söz konusu sorun çözüme kavuşturuldu.

Fırtınanın yol açtığı enerji kesintileri VEDAŞ ekiplerinin çabası ile giderildi
 Fırtınalı olumsuz hava şartları nedeniyle; Van merkez, Gevaş ve Edremit ilçelerinde şebekemizin üzerine uçan çatılar ve devrilen ağaçlar enerji kesintisine neden oldu.
    Edremit ilçesine ve Van merkezin bazı noktalarına enerji veren çift devre 477 taşıyıcı direğimiz de sabaha karşı saat 03.00 sularında fırtınadan dolayı hasar gördü. Edremit ilçesinde bir süre enerji kesintisi yaşandı.
    Oluşan arıza nedeniyle Van merkezde enerjisiz kalan noktalar, alternatif kanallardan beslenerek saat 08.30 sularında enerjilendirildi.
    Konuyla ilgili VEDAŞ'tan yapılan açıklamada, "Edremit ilçesinde oluşan arızaya da ekiplerimiz sabahın ilk ışıklarıyla müdahale ederek onarımları tamamlamış ve saat 11.30 sularında Edremit ilçesine de aşamalı olarak enerji verilmiştir. Olumsuz hava şartlarının şebekemize verdiği hasar nedeniyle oluşan enerji kesintisinden mağdur olan vatandaşlarımızın gösterdiği anlayışa teşekkür ediyoruz. Ayrıca fırtına nedeniyle kopan iletkenlerin vatandaşlarımızca tespit edilmesi durumunda; iletkenlere hiçbir şekilde müdahale etmemelerini, acilen 186 Çağrı Merkezimizi arayarak bildirim yapmalarını halkımızın can ve mal güvenliğinin korunması adına önemle rica ederiz. Enerji sürekliliğini sağlamak için ekiplerimizin mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerinin başında olduğunu değerli kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241