banner279

Fırsat bulup sokağa çıktı!

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya'yı ziyaretler devam ederken, fırsatını bulan Kaya da Cumhuriyet Caddesi'ne çıkarak esnafları ziyaret etti, halkla ayaküstü sohbetler gerçekleştirdi.

Fırsat bulup sokağa çıktı!

Görevine iade edildikten sonra yoğun bir ziyaretçi akını yaşayan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya dün de birçok siyasi parti, oda, sendika ve dernek temsilcisin yanı sıra, halkı ve belediye çalışanlarını kabul etti.  Kaya ziyaretleri kabul ettikten sonra Cumhuriyet Caddesine çıkarak burada bulunan esnaflarla, vatandaşlarla bir araya geldi. Halkın sevinç gösterileri eşliğinde serbest bırakıldıktan sonra ilk kez sokağa çıkan Kaya´ya çocuklar da büyük ilgi gösterdi.

"HER KURUMDAN ZİYARET"
Sabahın erken saatlerinde başlayan ziyaretlerde, Tüm Bel-Sen, Genel İş sendika temsilcileri, Saadet Partisi Van İl Başkanı Necip Yavuzer ve bir gurup parti yöneticisi, Van 78´liler Derneği temsilcileri, Hurdacılar Sitesi esnafları, Mali Müşavirler Odası temsilcileri, Demirciler Odası Başkanı İdris Karayel, Bakkalar Odası Başkanı İsa Berge, Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, Iğdır Belediye Başkan Vekili Hüseyin Malk, Kars Digor Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kars Kağızman Belediye Başkanı Mehmet Alkan, görevinden alınan Başkale Eski Belediye Başkanı İhsan Güler, KURDÎ-DER Van Şubesi Başkanı İsmail Aşkan ve dernek yöneticileri, Hacıbekir Mahallesi Özgür Yurttaş Derneği temsilcileri, İller Bankası Bölge Müdürü ve Van Mezopotamya Kültür Merkezi Yöneticileri, Kaya´yı makamında ziyaret ettiler.
´BİRÇOK ARKADAŞIMIZ HALEN TUTUKLU´
Ziyaret sırasında kurum temsilcilerinin geçmiş olsun dilerlerini kabul eden Kaya, gösterilen ilgi ve alakadan dolayı kendisini ziyarete gelen kurum temsilcilerine tek tek teşekkür etti. Ziyaretler sırasında konuşan Kaya, yaşanan acılara vurgu yaparak, "Elbette ki bu coğrafyada acı çekmeyen tek bir insan, tek bir aile kalmamıştır. Bu acılar halen sürmektedir. Birçok arkadaşımız halen içerde tutuklu bulunmaktadır" dedi.

´ARKADAŞLARIMIZ YOKLUĞUMUZU HİS ETTİRMEDİLER´
Belediye çalışmalarında kolektif çalışmayı esas aldıklarını ifade eden Kaya; "BDP olarak her zaman kolektif çalışmayı esas aldık. Ondan dolayı arkadaşlarımız yokluğumuzu his ettirmediler" diye konuştu.

ÇOCUKLAR İLGİ GÖSTERDİ
Makamında ziyaretleri kabul ettikten sonra belediye başkan yardımcıları ve belediye yöneticileri ile Cumhuriyet Caddesine çıkan Kaya, burada halkla bir araya geldi. Belediye binasının önünden Beşyol Mevkiine kadar yürüyen Kaya halkın büyük bir ilgisi ile karşılaştı. Belediye başkanlarını yeniden görmekten dolayı mutlu oldukları görülen vatandaşlar, Kaya´ya sevgi gösterisinde bulundular. Caddede bulunan çocukların da yoğun ilgi gösterdiği Kaya, çocukları tek tek öptü.

KAYA´DAN TAZİYE ZİYARETİ
Kaya ve beraberindekiler Beşyol Mevkiine geldikten sonra buradan da Kalecik Mahallesi Muhtarı İdris Kiziltaş´ın eşinin taziyesine katılmak için Kalecik Mahallesine hareket etti. Burada aile üyelerine taziye dileklerinde bulunan Kaya, daha sonra makamına dönerek ziyaretleri kabul etmeye devam etti. / Prestij Haber

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140