banner259

Fevzi Özgökçe Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Tuşba Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, düzenlediği basın toplantısında, Tuşba’da bütün iyiliklerin ve güzelliklerin anahtarı olacağı dedi.

Fevzi Özgökçe Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Bir otelde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Özgökçe, meydanın önemine değindi. Medya mensuplarının iyi ve kötü haberleri yansıtmaması durumunda insanların bundan habersiz kalacağını belirten Özgökçe, ilde görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarına çalışmalarından ve halkı bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür etti. Konuşmasında aday adaylığı sürecine değinen Özgökçe, 14 kişi ile yola çıktıklarını hatırlatarak her bir adaya adayının büyük şehri yönetebilecek kabiliyet ve şahsiyette olduğunu vurguladı.

Müracaatlarının tamamlanmasından sonra düzenlenen bir toplantıda birbirlerine söz verdiklerini anımsatan Özgökçe, “Bir kişi şahsi çıkarlar peşinde değilse, aday olduğu takımının başarısını istiyorsa, sanki kendisi aday olmuş gibi canla başla çalışmaya söz verdik. Bu günde bunun için buradayız. 14 aday adayımızda bugün sanki kendisi adaymış gibi canla başla çalışıyor. Birlik ve beraberlik amacı memlekette kendi partimizin kazanması ise kimse nefsi işlere giremez. Önceki dönem milletvekili aday adayıydım. Orada yer alamadım, ancak küsmedim. Ben de bağımsız aday olabilirdim, çevrem de vardı. Ancak nasip kısmet diyerek, adaymış gibi çalıştık” dedi.


Partide kimsenin şahsi ve kişisel bir beklentisinin olmadığına dikkat çeken Özgökçe, “Tüm aday adaylarımız adeta birer Fevzi Özgökçe. 14 kişi aynı sesi ve nefesi paylaşıyoruz. Seçimleri aldığımızda da bu arkadaşlarımızla hep birlikte görevimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı .


Belediye olarak her zaman güzel haberler üreteceklerini dile getiren Özgökçe, “Kimseyi ötelemeden herkesle barışık kardeşçe ve muhabbetle sarıp hizmet edeceğiz. Hizmetlerin 100 kalemi projelendirilip hazır hale getirildi. Sosyal belediyecilik hizmeti olarak bu hizmetlerimizi halkımızla buluşturacağız. Biz geçmişle ilgilenmeyeceğiz. Yapılması gereken hizmetler nelerdir; bunların peşinde olacağız. Bizi ilgilendiren yapmamız gereken hizmetler olacak. Tuşba’da bütün iyiliklerin ve güzelliklerin anahtarı olacağız. Kötülük, çirkinlik ve göze hoş gelmeyen şeylerin de kilidi olacağız” şeklinde konuştu.


Seçim sürecinde tüm partilerle diyalog içerisinde olacaklarını ve bu sürecin kendileri için yarış içerisinde geçeceğini vurgulayan Özgökçe, “Kim halka kendisini iyi bir şekilde anlatırsa, halkımız da puanını, notunu ona göre verecek ve hizmet edeceğine inandığını seçecek. 30 Mart’a kadar kimse ile çekişmeye girmeye ne karakterimiz, ne de toplumun değerleri buna müsaade eder. Bu şekilde yaklaşan tüm dostlarımızla yarış yapacağız” dedi.


Tuşba’yı tüm ülkeye ve dünyaya tanıtacak projelerinin olduğunu da ekleyen Özgökçe şöyle konuştu:


“Tuşba demek; Urartuların başkenti demek. Tuşba demek; dünyada en fazla güneşin aldığı bir yer demek. O Halde güneşin her alanından istifade etmek gerekmez mi? Dünyaya Tuşba’yı güneş ile anlatacağız. Güneş enerjisi ile aydınlanma, ısıtma ve faaliyetlerde bunu kullanma projemiz var. Bu proje dahilinde köylerimizde güneş tarlaları kuracağız. Köylerimizin en önemli sorunu elektrik enerjisi. Tuşba’ da bu işin startını vereceğiz. Bunu projelendirmek için her zaman belediye olarak öncülük yapacağız. Üretilen enerji her yer , fosil kaynaklı yakıtlardan kurtulacak, Tuşba’yı Tuşba yapan en büyük değer enerji olacak. İnsanlarımız bir yandan kendi ihtiyacı olan enerjiyi üretirken aynı zamanda bunu satacak. Fatura ödemek yerine , fatura tahsil edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bizleri yalnız bırakmayan tüm aday adayları arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”


Toplantıda bulunan Tuşba aday adayları da kısa bir konuşma yaparak , 2014 seçimlerinde Başkan adayı Özgökçe ile birlikte çalışacaklarını ve parti menfaatlerinin her zaman önde geldiğini söylediler.


Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141