banner279

'Fethullah Gülen Cumhurbaşkanı olsun'

Cumhurbaşkanı kim olacak tartışmaları tüm hızıyla sürerken Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'den çılgın bir teklif geldi. Özdil Fethullah Gülen'i aday gösterdi ve sebeplerini de sıraladı.

'Fethullah Gülen Cumhurbaşkanı olsun'


Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil günlerdir konuşulan köşk senaryolarına göndermede bulundu. Özdil, aranan adayın özelliklerine baktı ve kendi adayını açıkladı.

Özdil'in adayı Fethullah Gülen.

Adaylık için herkese eşit mesafede aday arandığını söyleyen Yılmaz Özdil, Fethullah gülen'in özelliklerini sayarak "işte herkese eşit aday" dedi.

Özdil'e göre, Fethullah Gülen'in bekar olması bile başlı başına köşke çıkmasına sebep, zira Gülen köşke çıkarsa yazara göre, "Först leydimiz türbanlıymış-türbansızmış derdimiz olmaz."

İşte Özdil'in Fethullah Gülen'i cumhurbaşkanlığı adayı gösterdiği yazısı...

Çankaya

Cumhurbaşkanlığı için “herkese eşit mesafede ortak aday” aranıyormuş, anayasa mahkemesi başkanı haşim kılıç’ın adı geçiyormuş filan...

Hiç boşuna yormayın kendinizi kardeşim... Kulağı tersten göstermenin âlemi yok. İlla, herkese eşit mesafede ortak aday aranıyorsa,gelin, Fethullah Gülen’i cumhurbaşkanı yapalım.

*

Niye derseniz?

*
Bi kere, adam bekâr... Först leydimiz türbanlıymış-türbansızmış derdimiz olmaz. Türban sorun olmaktan çıkınca, ay valla şekerim laikim ama akp’yi destekliyorum diyen liboşların gönlü olur.

*

Pensilvanya’da oturduğu için, Çankaya’da sen oturucan ben oturucam tartışması külliyen biter, Çankaya’da hiç kimse oturmamış olur.

Devletimizin bir numarası ABD’de yaşayacağına göre, devletimizi yönetmek için zırt pırt Washington’a gidip Beyaz Saray’a akıl danışma masrafı ortadan kalkar, devletimiz yol ve konaklama harcırahlarından tasarruf sağlar. Resmi Gazete’yi basmaya gerek kalmaz, nasıl olsa, her dediğini yazan gazeteleri de var.

*

Ha Abdullah, ha Fethullah.
Kafiye uyuyor.
Ama, Abdullah düz lise mezunu.
“Dindar” kriterine uymuyor.
Fethullah ise, imam.
Cuk oturuyor.

*

“Herkese eşit mesafede ortak aday” meselesine gelince... Mehmetçik Vakfı’ndan kapı gibi teşekkür beratı var. Demek ki, asker cenahından sorunu yok, resmen teşekkür etmişler. Teee Afrikalarda okullar açıp, Ugandalı Zambiyalı çocuklara İstiklal Marşı falan söylettiği için, Nihal Atsız Türk Dünyası Hizmet Ödülü de almış; milliyetçilere de uyar. CHP desen, Ecevit’le kankaydı, Yeni CHP’yle zaten cankuş, itirazları olmaz. Ne kaldı geriye? Said-i Kürdi... BDP’yi bozmaz.

*

Ya vatandaş?

O vatandaş dediğin... “Ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz; en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır” diyen Mustafa Kemal’i sırtından hançerlemiş... Vatandaşı hiç bozmaz.

*

Böylece, oldu mu sana herkese eşit mesafede ortak aday? Oldu.
E hadi hayırlı olsun o zaman.
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2014, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241