banner259

"Eylem Yapacağınıza, Gidin IŞİD'e Karşı Savaşın!"

Marsilya Emniyet Müdürü'nün Özel Kalemi Gilles Gray'dan eylemcilere: "Burada eylem yapacağınıza Fransa'dan defolup gidin ve Irak'ta, Suriye'de İslam Devleti'ne karşı savaşın"


Hürriyet'in Haberi:

Marsilya'nın yerel gazetelerinden La Marseillaise'de çıkan habere göre Marsilya Emniyeti'nden yetkililer, şehrin merkezindeki marina yakınlarında çadır kuran eylemcilerle geçtiğimiz perşembe günü yapıldığı anlaşılan bir görüşme gerçekleştirdi.

Gazetenin haberine göre görüşme sırasında sinirlenen Marsilya Emniyeti Özel Kalem Müdürü Gilles Gray, Kürt temsilcilere Fransa'yı terk etmeleri ve IŞİD'e karşı savaşan "kardeşlerine" yardım etmelerini söyledi. Kürt temsilcilerden biri Fransa'nın yardım edebileceğini, bunun için Cumhurbaşkanı'na gönderilmek üzere bir imza kampanyası başlattıklarını söylediğinde ise Gray'in yanıtı "Orada kardeşleriniz savaşırken, sizler Marsilya'yı karıştırmaya çalışıyorsunuz" şeklinde oldu. Kürt temsilciler, amaçlarının kamuoyunun dikkatini çekmek olduğunu söylediklerinde ise Gille Gray "Sizin davanız Marsilyalıların umurunda değil" dedi. Gray, konuşmanın ilerleyen bölümünde ise daha da öfkelenerek "Marsilya'yı mahvedeceğinize Fransa'dan defolup gidin, oradaki kardeşlerinize yardım edin" diye çıkıştı.

La Marseillaise gazetesi tarafından konuşmanın ses kayıtlarıyla birlikte yayımlanması üzerine Marsilya Emniyeti, "bu sözlerin kişisel bir yorum olduğu, devleti bağlamadığı" şeklinde bir açıklama yaptı. Fransız basınında ise İçişleri Bakanlığı'nın konunun "aydınlatılması için güvence verdiği" ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141