banner279

Eygi'den Gülen grubuna 'hizmet paraları' uyarısı

Milli Gazete yazarı Mehmed Şevket Eygi, Gülen grubuna yaptığı uyarılara bir yenisini daha ekledi. 'Hizmet paraları' üzerinden eleştiren Eygi, "Hizmet için Müslümanlardan toplanan paralarla hiçbir kimsenin reklamı yapılamaz." dedi.

Eygi'den Gülen grubuna 'hizmet paraları' uyarısı

İşte Eygi'nin yazısının o bölümü:

1. Kur’ana, Sünnete, Şeriata, zaruriyat-ı islamiyeye, ya tamamen aykırı yahut kısmen aykırı hiçbir hizmet ve faaliyet gerçek islamî hizmet değildir.

2. Müslüman öğrencilerinin günlük farz namazları hep birlikte okul camiinde, okul imamının ardında cemaatle kılmadıkları hiçbir mektep gerçek İslam mektebi değildir.

3. Resulullahı (Salat ve selam olsun ona), Kur’anı, İslamı, Tevhidi inkar eden Ehl-i Kitabın da ehl-i necat ve ehl-i Cennet olduğu yanlış inancıyla birlikte yapılan hizmetler, zahirde hizmet gibi görünseler de aslında islamî hizmet değildir.

4. Zekat paraları ve malları, Kur’anda Sünnette, Şeriat ve fıkıhta açıkça beyan buyurulan sekiz gerçek şahıs dışında kimseye, hiçbir kuruma, hiçbir hizmete verilemez.

5. Hizmet için Müslümanlardan toplanan paralarla hiçbir kimsenin reklamı yapılamaz.

6. İslamda meddahlık yasaktır. Hizmet ve hayır paralarıyla kimsenin övgüsü yapılamaz, övgü kitapları bastırılamaz.

7. Hiçbir Müslüman şahıs ve kurum, İslama hizmet niyet ve maksadıyla olsa da, faizli banka kuramaz, çalıştıramaz.

8. İhlasa aykırı olan, Allah rızası için yapılmayan hizmetler merduttur.

9. Kur’ana, Sünnete, Şeriata, fıkha, İslam ahlakına ve İslam bilgeliğine aykırı hizmetler onları yapanlara, onları destekleyenlere, onlar için para verenlere vebaldir.

10. Zaruret olmadıkça islamî hizmetlerde başı açık, tesettürsüz kadın ve kızlar istihdam edilemez ve onlar İslamın hicab, tesettür ve yabancı erkeklerle ihtilaf etmemek hükümlerinden muaf tutulamaz..

11. Halktan toplanan hizmet paralarının bir kuruşu bile; insanların sevgi, övgü, alkış ve taraftarlıklarını celb etmek için harcanamaz.

12. Allah rızası için değil de, halk yapanı, yaptıranı beğensin, alkışlasın, ne hayırsever kimseler bunlar desin diye yapılan hizmetlerin Allah katında makbul olmayacağına dair sahih hadîsler bulunmaktadır.

NETİCE:

Kur’ana, Sünnete, Şeriata, fıkha, İslam ahlakına ve hikmetine uygun olarak ihlaslı hizmet edenler çok muhterem, muazzez, mübarek, hayırlı kimselerdir. Onların eli öpülür. İnşaallah müstecab olan duaları istenir.

Onlar halktan ücret istemezler. Onlar sadece Haliq’tan ücret beklerler. Bu ücreti de dünyada değil, âhirette isterler.

Ne mutlu onlara!..

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241