banner279

Eski bina yıkılıyor

Van depreminde ağır hasar alan Van Büyükşehir Belediyesi’nin eski ana hizmet binasının yıkılması kararlaştırıldı. Belediye Pasajının esnafı işyerlerini hüzünlü bir şekilde boşaltmaya başlarken, kendilerine yeni yapılacak binada dükkan sözü verildiğini söyledi. Bu desteğinden ötürü Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murt Zorluoğlu na da teşekkür eden esnaflar; "Yeni binada bize de işyeri sözü verildi. Şimdi yeni işyerimize taşınacağımız günü bekleyeceğiz" dediler.

Eski bina yıkılıyor
 

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan eski hizmet binasının yıkım işlemlerinde son noktaya gelindiği bildirildi. Eski hizmet binasının zemin katında bulunan pasajda yer alan 52 iş yeri sahibi, dükkanlarında ki malzemelerini toplamaya başladı. Pasajın tamamen boşalmasının ardından ise Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yıkım işlemlerine geçilecek. 

 

"İŞYERİ SÖZÜ VERİLDİ"
Yaklaşık 1 yıldır yaşanan olumsuzluklardan dolayı stres ve sıkıntı yaşadığını söyleyen pasaj esnafı Ömer Ekin; “Pasaja yıkım kararının alınmasından bu yana işlerimizde aksaklık vardı. Bizim de ümitlerimiz tükenmişti. Sağ olsun kentimize yeni atanan Valimiz bizi dinledi, dertlerimize derman oldu. Bizlere yeni yapılacak binada işyeri sözü verdi. Biz de kendisinin yüreğine, sözüne inanarak bugün dükkanlarımızı gönül rahatlığıyla boşaltıyoruz. Sayın valimizden Allah razı olsun” dedi. 
Pasajda 26 yıldır esnaflık yaptığını söyleyen ayakkabıcı İbrahim Elitaş; “Pasajda dükkan sahibi olmak için 26 yıl önce arsa satıp işyerinin hava parasını ödedim. Buradan kazandığım parayla 20 kişilik nüfusa bakıyorum. Engelli kardeşim var. Tek umudum ve tek kazancım bu dükkan şimdi de burası yıkılıyor. Dükkanlarımızı esnaf arkadaşlar olarak boşaltmaya başladık. Kiralar çok pahalı olduğu için ürünlerimi depoya koyacağım. İnşallah yeni binanın yapılmasıyla birlikte yeni dükkanlarımıza geçeceğiz” şeklinde konuştu. 

 

"UMUTLUYUM"
Pasajın bir başka esnafı Hasan Aslanoğlu da, alınan karardan dolayı mutlu olduklarını kaydederek şunları söyledi: “Yeni Valimiz bizi pasajda ziyaret ederek bize yeni yapılacak binada işyeri sözü verdi. Bizi dinlediği için kendisine teşekkür ediyoruz. Bugün gençliğimin geçtiği dükkanımı boşaltıyorum. Biraz buruk bir mutluluk içeresindeyim. Ama gelecek için de umutluyum.”

 

/Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140