banner279

Ermeni vekilden Kaya ve Çoban'a ziyaret…

Ermenistan Parlamentosu üyesi ve Gelişen Ermenistan Partisi (Bargavaç Hayatsa) Milletvekili Akhoyan Aragats, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya'yı ziyaret etti.

Ermeni vekilden Kaya ve Çoban'a ziyaret…
Bir dizi ziyaret için Van'a gelen Ermenistan Parlamentosu üyesi ve Gelişen Ermenistan Partisi (Bargavaç Hayatsa) Milletvekili Akhoyan Aragats, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya'yı ziyaret etti.
Van Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleşen görüşme oldukça samimi geçti. Van'a her geldiğinde belediyeyi ziyaret ettiğini ifade eden Aragats, Van'ı ve Van halkını çok sevdiğini söyledi. Eş Başkanları 1-13 Ağustos tarihlerinde Ermenistan'da düzenlenecek olan olimpiyatlara davet eden Aragats, kendilerini Ermenistan'da ağırlamak istediklerini söyledi. Ermenistan halkının Van halkına karşı çok samimi duygular beslediğini belirten Aragats, ikili ilişkilerin çok samimi bir noktaya geldiğini ve iki kardeş halk olduklarını ifade etti. Aragats'a teşekkür eden Eş Başkan Kaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Konuşmaların ardından Aragats, Ermenistan'da düzenlenecek olimpiyatlar için Çoban ve Kaya'ya davetiye verdi. Çoban, Kaya, Aragats ve Ermenistan ekibi daha sonra Akdamar adasına geçti. Akdamar adasında ise Çoban ve Kaya, Ermenistan heyetine Van Kilimi hediye etti. Program müzik dinletilerinin ardından sona erdi.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241