banner279

Erişim Yasağına Tepki

Van İnternet Medyası VİMED, gözaltı ve internet haber sitelerine erişim yasağının getirilmesine karşı basın açıklaması yaptı.

Erişim Yasağına Tepki
 Gözaltı ve internet haber sitelerine erişim yasağının getirilmesine tepki vermek üzere Fekiye Teyran Parkı'nda bir araya gelen VİMED üyeleri, basın mensubu çalışanlarıyla ortak bir basın açıklaması yaptı.

 

Basın açıklamasını okuyan VİMED Başkanı İlhan Siyahtaş, ”Türkiye’de 2 günden bu yana başlayan gözaltı ve tutuklamaların ardından internet haber siteleri ve haber ajanslarının erişim yasağı getirilmesi basın özgürlüğüne kısıtlama getirilmesini şiddetle kınıyoruz. Gerçeğin örtbas edilmek istendiği ve halkın doğru haber alma hakkı bu engelleme ile bu sabah bir kez daha gasp edilmiştir. Bizler basın emekçileri kamuoyuna en iyi şekilde doğru objektif ve tarafsız kimliğimizle bilgilendireceğimizi temel prensip görevi olarak üstlendik. Bu gün Türkiye’de haber sitelerine ve haber ajanslarına uygulanan bu erişim yasağını kınıyor, halkın haber alma özgürlüğünün asla kısıtlanamayacağını belirtmek isteriz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241