banner279

Erciş’teki 13 kilometrelik grup yolunda çalışmalar sürüyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun talimatlarıyla yaklaşık olarak 1 milyon TL destek verilerek tamamlanan 5 kilometrelik Erciş Sahil Yolu ve yaklaşık 13 kilometrelik Kızılkilis Mahalle grup yolunda çalışmalar sürüyor.

Erciş’teki 13 kilometrelik grup yolunda çalışmalar sürüyor
  Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, yolların güvenliğini ve konforunu arttırmak için başlattığı yol çizgi çalışmalarını sürdürüyor.

   Çalışma ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, çizgi çalışmaları ile yayaların ve araçların yolları daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesine olanak sağlandığını söyledi.

   Geçtiğimiz ay kent merkezinde başlattıkları çalışmaları Erciş ilçe yolları ile devam ettirdiklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Tamer, "Geçtiğimiz ay kendi işgücümüzle başlattığımız kent merkezindeki yol çizgi çalışmalarımız devam ediyor. Çalışma kapsamında ilimizin en büyük ilçesi konumunda olan Erciş ilçemize öncelik verdik. İlçemizin vitrin projesi olan Erciş Sahil Yolu ve Kızıl Kilis Grup Mahalle Yolumuzun çizgi çalışmalarını tamamladık. Geçen yıl biliyorsunuz yaklaşık olarak bin kilometre yol yaparak Van tarihinde bir ilke imza atmıştık. Bu yollarımızın bir kısmında çizgi çalışması yaparken, bir kısmında mevsim şartları nedeniyle çizgi çalışması yapamamıştık. Bu yıl inşallah bu yollarımızın da yol çizgi çalışmasını yaparak daha konforlu hale getirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140