banner207

Erciş'te hat yenilendi ve arıza giderildi

VASKİ ekipleri, 15 gün aralıksız çalıştı ve Erciş’te 6 km’lik su hattını yenileyerek söz konusu arızayı giderdi. Böylece 35 bin kişi tekrar suya kavuşturuldu. İki mahalle halkı ekiplere teşekkür ederken, ekipler son boruyu da monte ederek suyu halkla buluşturdu.

Erciş'te hat yenilendi ve arıza giderildi
 Erciş’te meydana gelen büyük ölçekli su arızası sonrası Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürerek yaşanan sıkıntıyı giderdi.

    Çelebibağı ve Yeşilova Mahallerinde yaşayan yaklaşık 35 bin kişiyi etkileyen su arızasında 6 km’lik su hattı yenilenerek kesinti yapılan mahallelere yeniden su verilmeyen başlandı.

   VASKİ ekipleri tarafından boruların temini, kazı çalışmaları ve monte işlerinin sonrası boruların tümünün bağlantısı yapılarak çalışmalar sonlandırıldı.

   Erciş’te meydana gelen büyük su arızasında 15 gün boyunca ekipler vardiyalı olarak 24 saat çalıştı. Bu süreçte özel üretim boruların fabrikada yeniden yapımı için geçen zaman arızanın giderilmesinde ki süreyi olumsuz etkiledi.

    6 km’lik hattın yenilenmesi sırasında 1 Adet 700’lük Düldil Boru Onarımı, 1 Adet Dükdilden Çtp’ye Ara Bağlantı, 62 Adet 500’lük Çtp Boru Onarımı, 23 Adet 400’lük Çtp Boru Onarımı, 7 Adet 300’lük Acp Boru Onarımı, 18 Adet 250’lik Acp Boru Onarımı, 11 Adet 140’lük Pvc Boru Onarımı, 81 Adet 100’lük Pvc Boru Onarımı ,1,2 km Hdp Boru Döşenmesi ve birçok sayıda abone bağlantısı gerçekleştirildi.

   Arızanın bitirilmesiyle suya kavuşan mahalle sakinleri VASKİ ekiplerinin üstün gayret ve gece gündüz fedakarca çalışmalarına tanıklık ettiklerini belirterek, “bu konuda çalışmaları sürekli ve yerinde takip eden Genel Müdür Ali Tekataş bizleri yalnız bırakmadı.  Hem Genel Müdürümüze hem de VASKİ Erciş Şube Müdürü Nuri Çiftçi’ye ve emektar tüm çalışanlara teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner248

banner141

banner140

banner247

banner203