banner279

Erciş'te BDP'li Başkan Adayları Keskin ve Çağan Basın İle Buluştu

Van’ın Erciş ilçesinde Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) belediye eş başkan adayları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan, seçim çalışmaları kapsamında Erciş'teki Kırgızlı vatandaşları ziyaret ederek sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Erciş'te BDP'li Başkan Adayları Keskin ve Çağan Basın İle Buluştu

BDP Erciş Belediye Başkan adayları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan, seçim çalışmalarını köy ve mahalle ziyaretleriyle sürdürüyor. Keskin ve Çağan seçim çalışmaları kapsamında Erciş’e getirilerek Ulupamir köyünde yerleştirilen Kırgızlıları ziyaret etti .

Burada Kırgızlılara hitaben bir konuşma yapan Abdurrahman Çağan, Türkiye’de yaşayan bütün halkların ülkenin rengi ve motifi olduğunu belirterek, bu anlamda Kırgız asıllı vatandaşlarında kendileri açısından kültür ve zenginlik olduğunu ifade etti.Çağan konuşmasında ayrıca; seçildikleri takdirde hiçbir din, dil, ırk ayırımı yapmadan herkese eşit hizmet götüreceklerini söyledi. Başkan Abdurrahman Çağan’ın ardından söz alan Diba Keskin ise, birlikteliğin güç olduğunu ifade ederek “Halklar kenetlendiği zaman birlikte kuvvet doğar ve bu kuvvet güç olur. Bizler bunun farkına vardığımızda bu güç ve kuvvetle ortak bir yerel yönetim olacağız. Erciş Belediyesi halk belediyesi olacak, Erciş’te yerel yönetimde kadının da rengi olacak” şeklinde konuştu.Yapılan konuşmaların ardından köylülerle birlikte çay içip sohbet eden BDP’li adaylar köylülerin sorunlarını da dinledi.


Van’ın Erciş ilçesinde BDP Erciş Belediye başkan adayları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.Vanyolu Caddesi’nde bulunan bir kahvaltı salonunda basın mensupları ile kahvaltıda buluşan başkan adayları gazetecilerin sorularına yanıt verdiler. Zaman zaman ilçedeki sorunlara dikkat çekerek yerel yönetimi aldıklarında nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceklerine ilişkin bilgiler aktaran başkan adayları, Erciş için halkla el ele vereceklerini belirttiler. BDP Erciş Belediyesi Başkan Adayı Diba Keskin yaptığı açıklamada Erciş için yapabilecekleri hizmetleri ancak vaat edeceklerini belirterek, “Bizler yapabileceğimiz vaatler veririz. Sadece o koltuğa oturmak için halka yalan beyanlarda bulunmayız. Belediyeye geldiğimizde zaten ilk işimiz o kirli koltuğu ortadan kaldırmaktır. Sağa sola dönmeyen sabit bir koltuğa oturarak işlerimizi yapacağız” dedi.BDP’nin başkanlık sistemi ile ilgili bilgi veren başkan adayı Abdurrahman Çağan ise, başkanlık sisteminde iki başkanında belediye başkanlığı sıfatında olduğunu, bu şekilde ilçede daha güçlü yönetimin oluşturacağı ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241