banner279

Ercişli muhtaçlara 2013`te 41 Milyon TL yardım

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sosyal Hizmetler bünyesinde Erciş`teki yardıma muhtaç ailelere 2013 yılında, toplam 41 Milyon 277 Bin 563 TL yardım yapıldı.

Ercişli muhtaçlara 2013`te 41 Milyon TL yardım
Fakir, engelli, yaşlı, dul, asker yakını, evde bakım ücreti ve ŞNT (Şartlı Nakit Transferi)gibi yardımlar ile muhtaç durumda olan vatandaşlara destek olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 2013 yılı içinde Erciş’te toplam 41 Milyon 277 Bin 563 TL değerinde yardımda bulunduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Erciş İlçe Kaymakamı Barboros Baran, hükümetin yardıma muhtaç vatandaşlarımıza çok ciddi bir bütçe ayırdığını ifade ederek, bu yardımlardan gerçek manada hak edenlerin faydalanması için başta kamu çalışanları olarak kendilerine ve tüm topluma büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti.

Erciş Kaymakamı Baran, bu konuda daha hassas davranılması gerektiğini sözlerine ekleyerek, “Ayrıca yardıma muhtaç vatandaşlarımızın biz kamu çalışanlarına başvuru yapmamış olsalar bile onları tespit edip bu bütçeyi onlara ulaştırmada toplumuza büyük görevler düşüyor. Bu dağıtılan yardımları ilçemize gönderen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız nezdinde devletimize ve yerine hak edenlere ulaştırmak için emek sarf eden SYD Vakfı ile Sosyal Hizmetler personelimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Hamza Kaya-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280