banner279

Erciş Adliyesi'nde Yangın

Van'ın Erciş ilçesindeki adliye binasında, çıkan yangında bazı dava dosyaları zarar gördü.

Erciş Adliyesi'nde Yangın

Van'ın Erciş ilçesindeki adliye binasında, çıkan yangında bazı dava dosyaları zarar gördü.

Van'da 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen depremde adliye binasının hasar görmesi nedeniyle prefabrik binada hizmet veren Erciş Adliyesi'nde, elektrik kontağı nedeniyle yangın çıktı.

Asliye Hukuk Mahkemesi kaleminde çıkan yangına ilk olarak adliye personeli, yangın tüpleriyle müdahale etti. Daha sonra olay yerine gelen Erciş Belediyesi itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürdü.

Yangında dava dosyaları ve diğer evraklar zarar gördü. Zarar gören dosyalar personel tarafından dışarı çıkarıldı.

Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Kerem Arabacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, binada çıkan yangının büyümeden söndürüldüğünü söyledi.

Yangına müdahale sırasında iki dolap içinde bulunan dosyaların bir bölümünün ve odadaki bilgisayarların zarar gördüğünü belirten Arabacı, şunları kaydetti:

"Prefabrik binamızın, Asliye Hukuk ile İcra Takip kalemlerinde, sabaha karşı elektrik kontağından yangın çıktı. Arkadaşlarımız sabah binaya geldiklerinde dumanla karşılaşıyorlar. İtfaiyenin biraz geç gelmesi üzerine arkadaşlarımız olaya yangın tüpleri ile müdahale ediyor. Daha sonra itfaiyenin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı. Yangında Asliye Hukuk kalemindeki iki dolabımız hasar gördü. Ayrıca yangına su sıkılması sonucu ise yine oda içindeki bilgisayarlar zarar gördü. Tüm dosyaların yedekleri zaten UYAP'ta kayıtlı. Sadece Asliye Hukuk'un dosyalarının bir kısmı zarar gördü."

Arabacı, 2009 yılında inşaatına başlanan ve büyük kısmı biten yeni adliye binasının ise inşaatı yapan müteahhidin iflasıyla uzadığını ifade etti.

Erciş Belediyesi İtfaiye Müdürü İhsan Baran ise yangının kendilerine ihbar edilmesinden kısa süre sonra olay yerine gittiklerini ve yangına müdahale ettiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241