banner279

Erçek Mahallesi'ne yeni içme suyu şebekesi…

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) İçme Suyu Daire Başkanlığının mahallelere yönelik çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu çerçevede Belde statüsünden mahalleye dönüştürülen Erçek mahallesinin de su şebeke hattı baştan sona yenileniyor.

Erçek Mahallesi'ne yeni içme suyu şebekesi…
Van'da ki birçok mahallede çalışma yürüten VASKİ çalışma sezonu boyunca yüzlerce yerleşim biriminde süren projelerini tamamlamayı hedefliyor.
Geçen ay içinde başlanan çalışmalar ekiplerce sürdürülürken, Erçek için ilk kez kapsamlı bir su çalışmasının VASKİ tarafından yürütüldüğü açıklandı.
Erçek Mahallesinin tümünde yapılacak çalışmanın toplam uzunluğunun 27 km olacağı ve çalışmaların bitirilmesiyle beraber su sorununun tarih olacağı belirtildi.
Bu çalışmalar çerçevesinde Erçek Mahallesine yeni 500 M3 lük bir su deposunun yanı sıra 2 adet Kaptaj çalışması da yapılarak hizmete alınacak.
Erçek Mahallesi sakinlerinden Abdullah Kuştan ve İsa Örkmez, yapılan çalışmalar için VASKİ çalışanlarına teşekkür ederek, "Hizmetlerden memnunuz, yeni çalışmalar bizi mutlu etti" dediler.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241