banner259

EN ÇOK ZARARI ESNAF GÖRDÜ

KEŞKE OLMASAYDI!

EN ÇOK ZARARI ESNAF GÖRDÜ
 ESNAFIN ZARARI KARŞILANACAK

 

İŞİD’in terör örgütünün Kobani’ye saldırılarını protesto etmek amacıyla başlayan gösterilerde, Van ve ilçelerindeesnaf ve tüccarların işyerlerine saldırılmış ve birçok işyeri yakılmış veya tahrip edilmişti.

Van Milletvekilleri Mustafa Bilici yaşanan olayların bayrama denk getirilmesinin üzüntü verici olduğunu söyleyerek, vatandaşların tedirgin edildiğini söyledi. Van Milletvekilleri BurhanKayatürk, Fatih Çiftçi ve Mustafa BiliciAk Parti il yönetimi ile birlikte İpekyolu, Tuşba, Edremit ve Erciş ilçelerinde incelemelerde bulundu. Zarar gören iş yerleri de ziyaret eden Van milletvekilleri olayın boyutunun korkutucu olduğunu söylediler.

Van Milletvekili Mustafa Bilici, meydana gelen olaylarda en çok zararı esnafın gördüğünü belirterek, bir şehrin dinamiği o şehrin  sermayedarlarıdır, Van’da istihdam sağlayan, ekonomiye can veren tüccar ve esnafa yapılan saldırılarkentin tamamını etkilemektedir. Kiracı olan, çeki senedi olan esnafın kepenk kapatmak zorunda bırakılması telafisi olmayan zararlara yol açmaktadır dedi.

Bilici, Başbakanımızın talimatıyla 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Kanunu kapsamında iş yerleri tahrip edilen vatandaşların zararlarının karşılanacağını belirtti. Van Valiliği bünyesinde 7 komisyon kurulduğunu ifade den Bilici, Bu komisyonlardan 4’ü Van ve merkez ilçelerde, 3’ü ise Erciş’te incelemelerde bulunarak tespitlerini yapacaklardır. Diğer ilçelerde ise aynı şekilde tespit ve incelemeler Kaymakamlıklar vasıtasıyla yapılacaktır.

Hükümetimiz yaşanan bu olaylardan dolayı meydana gelen zarar ve ziyanların telafisi için elinden geleni yapacaktır. Bu antidemokratik eylemlerin bir daha olmaması arzumuzdur. Türkiye’de geldiğimiz noktada bugün siyaseten her şeyi konuşmak tartışmak mümkün iken şiddet alternatif olmamalıdır.  Türkiye Ak Parti ile birlikte 77 milyon vatandaşın bir arada kardeşçe yaşaması için 12 yıldır demokrasi adına, özgürlükler adına her türlü adımı attı. Elbette eksikler aksaklıklar olabilir ama bunlar diyalogla çözülebilecekken,  şiddet asla çözüm olarak görülmemelidir.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141