banner279

Emine Erdoğan, Van Gölü Sempozyumu için gelecek

1-2 Haziran tarihlerinde Van’da düzenlenecek Van Gölü Sempozyumu’nun hazırlık toplantısı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Emine Erdoğan, Van Gölü Sempozyumu için gelecek

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Edremit Belediye. Başkanı İsmail Say ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray’ın ile düzenleme kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda sempozyum programı ve hazırlık süreci konuşuldu.

ŞEVLİ: ULUSLARARASI KATILIM OLACAK

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli, sempozyumla ilgili olarak; “Spesifik olarak Van Gölü’nü çalıştığımız Van Gölü Sempozyumu için hazırlıklarımız devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kıymetli Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un yanı sıra üst düzey katılım beklediğimiz sempozyumumuzun Van Gölü için önemli çıktılarının olmasını temenni ediyoruz. Akademik açıdan da ulusal anlamda önemli bir talep oluştuğunu gördük, ulusal ve uluslararası davetli konuşmacılarımız olacak. Van Gölü’ne hayırlı olsun” dedi.

BAŞKAN SAY, SEMPOZYUMUN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ise; “Sempozyumumuza çok az zaman kaldı. Beklediğimizin üzerinde ilgi gördü. Cumhurbaşkanımızın Kıymetli Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi ile Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımları ve buradan çıkan sonuçlar ile ilgili yapılacaklar da çalışmamıza güçlü bir boyut kazandıracaktır” dedi.

GÜRAY: ÖNEMLİ MESAJLAR ALACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ise “Van Gölü Sempozyumu’nun tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Gerek akademik anlamda, gerek bürokratik ve sivil toplum anlamında önemli bir ilgi ile karşı karşıyayız. Sempozyum ile de bölgemizin kalkınması sürecinde önemli mesajlar alacağımıza inanıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140