banner279

Ekrem Arlı, ‘Esnafımız yüksek faize kurban edilmesin’

‘ESNAFA İYİLİK GÖRÜNTÜSÜ İLE KÖTÜLÜK YAPILMAK İSTENİYOR’

 Ekrem Arlı, ‘Esnafımız yüksek faize kurban edilmesin’
 Ekrem Arlı, ‘Esnafımız yüksek faize kurban edilmesin’
Esnafın yüksek faizli krediye kurban edilmek istendiğine dikkat çeken Van Bakkallar ve Manavlar Odası Başkan Adayı Ekrem Arlı, bugüne kadar esnafın sıkıntıları ile ilgilenmeyenler, şimdi göz boyamak için esnafımızı yüksek kredi faizi yükü altına sokmak istiyorlar” diyerek tepki göstedi
Ziya Türk'ün Haberi
Van Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası Başkan adayı Ekrem Arlı ekremarli.com isimli kişisel web sitesi ile facebook, twitter, instagram ve whatsapp üzerinden esnafları krediler konusunda uyarmak üzere bir bildiri yayınladı.

‘ESNAFA İYİLİK GÖRÜNTÜSÜ İLE KÖTÜLÜK YAPILMAK İSTENİYOR’
Yayınladığı bildiride oda seçimlerinin yakın zamanda yapılacağına dikkat çeken Başkan Adayı Ekrem Arlı, “4 yıllık dönem boyunca esnafı görmezden gelen oda başkanlarının, göstermelik kredi anlaşması adı altında haber yayınladıklarını ve bunun bir seçim yatırımına yönelik olarak sadece göz boyama olduğunu tüm esnafımız biliyor. Ayrıca kendi reklamlarını yapmak için esnafları da bankalara müşteri olarak kazandırmaktan başka bir işe yaramayan, esnafın derdini çözmeyen, sıkıntılarını gidermeyen bu girişimlerin sonu hüsranla bitmeye mahkûmdur” şeklinde uyarıda bulundu.

‘ESNAFIMIZ BANKALARIN TUZAĞINA ÇEKİLMESİN’
Yayınladığı bildiri hakkında bilgi veren Ekrem Arlı,  “Van’da bizlerin ortağı olduğumuz iki, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi bulunmaktadır. Bu kooperatiflerde 1 yıla kadar faiz oranı yüzde 4, 1 yıldan fazla vadeli olan kredi faiz oranı yüzde 5’tir. Rahatlıkla bu krediyi kullanmak varken neden esnafımızı bankaların tuzağına çekmeye çalışıyorlar anlamış değilim. Sonra bankalarla yapılan anlaşmalarda aylık ve yıllık faiz oranları ile vade seçenekleri sunulması gerekirken, neden kapalı kutu şeklide esnafa sunuluyor?’’ dedi.

'KREDİ İHTİYACI OLAN ESNAFIMIZA YARDIMCI OLABİLİRİZ'
Kredi konusunda ihtiyacı olan esnaflara her şekilde yardımcı olabileceğini belirten Arlı, “Sıkıntısı olan esnafımız bize ulaşırsa, uygun faiz ve ödeme imkânları ile kredi almaları için kooperatiflerimiz nezdinde girişimde bulunarak yardımcı olabiliriz” diyerek esnafların yüksek faizli kredi yükünün altına sokulmasının doğru olmadığına dikkat çekti.

Van Postası Haber
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241