banner279

Ekonomiye vatandaşın yön verebilmesi için 81 ilde nabız yoklanıyor

AK Parti, ekonominin nabzını tutmak için 81 ilde vatandaşın ekonomik beklentisi ve taleplerini dinleyecek. 4 ay sürecek proje ile illerin öncelikleri ortaya konularak, yatırımlar yapılacak.

Ekonomiye vatandaşın yön verebilmesi için 81 ilde nabız yoklanıyor
 Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine hazırlanan Türkiye'nin yeni ekonomik modelini de vatandaş belirleyecek. Sabah gazetesinde yer alan habere göre; AK Parti ekonomide sokağın nabzını tutmak için 81 ilde sahaya iniyor. Vatandaşın ekonomideki öncelikleri, tercihleri, beklentilerini ortaya koyacak "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu Projesi" bugün Bingöl, Zonguldak ve Kırşehir'de eş zamanlı olarak başlıyor. AK Parti Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Sokaktaki vatandaşın özel sektör, yerel yönetim ve merkezi idareden beklentilerini derleyip, muhataplarına ileteceğiz" dedi.

HER İLİN GÜNDEMİ BELİRLENECEK

AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığı'nca yürütülen projeyle 81 ilin ekonomi gündemi ortaya konulacak, 3 farklı kanaldan bilgi toplanarak genel merkeze iletilecek. Vatandaşla yapılacak doğrudan görüşmelerde sokaktaki vatandaşın perspektifi, tercihi ve öncelikleri belirlenecek. Şehirlerin ihtiyaç duyduğu, kalkınmayı hızlandıracak, ayrıca şehirleri cazibe merkezleri haline getirecek proje ve yatırımlar belirlenecek.

HAMLE DÖNEMİ 2019'DA

İş dünyası, yatırımcılar, esnaf ve ticaret odalarının temsilcileri, ilgili sivil toplum kuruluşları ile üniversite yöneticileri ve akademisyenlerin de bulunduğu gruplarla, 81 ilde bir araya gelinecek, yapılan toplantılar ile şehirlerin ekonomik beklentileri masaya yatırılacak. Cevdet Yılmaz, "2019 sonrası Türkiye'nin büyük bir hamle yapacağı bir dönem olacak. Proje bu döneme katkıda bulunacak" değerlendirmesinde bulundu.

EKONOMİNİN ALTYAPISI SAĞLAM

Yılmaz, son dönemde yürütülen suni kur operasyonunu da değerlendirdi. Yılmaz, "Ülkemizin ekonomik temelleri güçlü. Türkiye 15 yılda yaptığı reformlarla ekonomide ölçeği büyüterek farklı seviyeye getirdi. Sağlam altyapımız var. Reel ekonomiyle ilgili göstergelerimiz oldukça iyi. Finansal dalgalanmalar yaşanıyor, yaşanabilir. Sükûnet içinde yönetecek tecrübeye sahip. AK Parti bu süreci güven ve istikrar içinde yönetecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241