banner279

Eğitimlerini tamamlayan 900 kursiyere sertifika…

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Teknokent bünyesinde yürütülen, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB tarafından desteklenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni üniversitede yapıldı.

Eğitimlerini tamamlayan 900 kursiyere sertifika…
 Kursiyerler, YYÜ Sürekli Eğitim Merkezinde  (YUSEM) 5 akademisyenden  7 ay boyunca eğitim alarak sertifika almaya hak kazandı.  Sertifika almaya hak kazanan 900 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

   Programa; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reha Saydan, Van Büyükşehir Belediyesinden Fazıl Kaya, YYÜ Vakfı Başkanı Adnan Selçuk, kursiyerler ve davetliler katıldı.

   YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal verilen girişimcilik sertifikalarının kursiyerlerin ileriki yaşamlarında önemine değinerek, "Aldığınız bu sertifikalar sizin için bir dönüm noktası, bir başlangıç olabilir. Yapmayı planladığınız birçok iş için size kapılar açacaktır. Ama girişimcilikte önemli olan;  doğru bir tespit, sabırla yürümek ve dürüstlüğü elden bırakmamaktır. Bu kurallar bizleri bir yerlere taşıyacak temel özelliklerdir. Girişimcilik eğitimi çok önemlidir, size bu anlamda iki katkı yapacaktır. Birincisi sizlere girişimcilik sertifikası verildi. İkincisi ise bu yolda sabırla ilerlersiniz KOSGEP tarafından verilecek çok avantajlı kredilerin olmasıdır. Bu iki önemli unsur iş hayatınızda önemli bir ivme başlatabilir.   Mesleki kapasitenin arttırılmasına yönelik yapılan ve herhangi bir ücret talep edilmeyen bu eğitime destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür eder, aldığınız sertifikaların hayırlı olmasını dilerim"

    YYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende ayrıca YYÜ Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necat Görentaş, Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ali Aslan, KOSGEB Müdürü Bilal Emre Yörük, OSB Başkanı Şemsettin Bozkurt, Eğitimlerden Sorumlu Koordinatör Yrd.Doç. Dr Abdullah Oğrak birer konuşma yaptı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241