banner279

Eğitimcilerin konseri yoğun ilgi gördü

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği ‘Bir Kitap Bir Türkü’ konseri izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Eğitimcilerin konseri yoğun ilgi gördü

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan personeller, okullarda görev yapan öğretmenler, okul müdürleri ve okullarda çalışan personellerin katılımıyla oluşturulan Türk Halk Müziği Korususun verdiği ‘Bir Kitap Bir Türkü’ konseri büyük beğeni kazandı.

    Van Kültür Sarayı’nda düzenlenen konser vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Sunuculuğunu Nurdan Kılavuz’un yaptığı,  Şef Serkan Karakurt’un yönetimindeki koro, Anadolu’nun farklı yörelerine ait birbirinden güzel eserlerini Vanlılar için seslendirdi. Koronun söylediği türkülerin yanı sıra, saz sanatçıları tarafından icra edilen taksimler de konsere renk katarak dinleyicilerden büyük alkış aldı.

    Kulakların pasını silen muhteşem konserin ardından söz alan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, muhteşem konserden dolayı koroyu tebrik etti.

    Belediyeciliğin sadece yol, park, bahçe, temizlik ve diğer hizmetlerden ibaret olmadığını belirten Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgekçi, “Belediyecilik aynı zamanda sanat ve kültürel hizmetlerin de yoğun olarak verildiği bir görev anlayışıdır. Tuşba Belediyesi hizmetlerin her alanında olduğu gibi sanat ve kültürde de önemli hizmetlere imza atmaktadır. Bir çok sanat dalında yetenekli insanlarımıza imkanlar ve destekler sunmaktadır. Bugün icra edilen bu güzel konser de bunun en iyi örneğidir. Van gelecekte muhabbetin, eğitimin başkenti olma yolunda ilerliyor. Bunu da bu kıymetli eğitim ordusu ile gerçekleştirecektir” dedi.

   İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ise, sosyal faaliyetlerde bulunan öğretmenleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarını tebrik ederek, “Bu çalışma öğretmenimiz her şeyi yapar sözünün bir göstergesidir. Emeği geçenleri kutluyorum. Güzel bir konser oldu. İnşallah ileri de bir de sanat müziği korusunu da kurarız.  Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sosyal sorumluluk kapsamında yapılan bu çalışma gayet güzel oldu. Bu konser vasıtasıyla toplanan kitaplarla bir köy okulumuzda kütüphane oluşturmayı düşünüyoruz. Bu çalışmada İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışanları, okullarda görev yapan müdür ve öğretmenlerimiz büyük emekler verdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

   Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, koruya desteklerinden ötürü Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye plaket takdim etti.

   Tevke, öte yandan Çözüm Okulları, Çınar Özel Öğretim Kursu ve Özel Van Bilim Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne de koruya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

   Konsere AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, Eğitim-Bir-Sen Van Şube Başkanı M. Ali Uca, Milli Eğitim Şube Müdürleri,  Kamu Kurum ve STK temsilcileri, eğitim camiası ve vatandaşlar katıldı.

4

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140