banner279

‘Eğitim İle Şekillenen Gelecekler Projesi' için imzalar atıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve DAKA tarafından desteklenen “Eğitim İle Şekillenen Gelecekler” projesi için imzalar atıldı.

‘Eğitim İle Şekillenen Gelecekler Projesi' için imzalar atıldı
 İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Bölümü tarafından hazırlanan “Eğitim İle Şekillenen Gelecekler” projesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından yürütülmekte olan “2018 Yılı Çocuk ve Gençlerin Kalkınmaya Entegrasyonu Mali Destek Programı (ÇGMDP)” kapsamında destek almaya hak kazandı. 
Projenin imza töreni Van Yatırım Destek Ofisinde gerçekleştirildi. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Günay, proje koordinatörü Yusuf Durmaz ve DAKA Birim Başkanları katıldı. 
İmza töreninde açıklama yapan DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ise, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, “Toplumumuzun vazgeçilmez bir parçası olan engelli bireylerin eğitim öğretim imkânlarından en üst düzeyde yararlanmaları en büyük temennimizdir. Bunu sağlamak için önemli bir fırsat olan “Eğitim İle Şekillenen Gelecekler” projesinin uygulanması ve başarılı olması için destek veren kişilere ve kurumlara teşekkür ediyoruz” dedi.
Proje ile özel eğitim alanında ihtiyaç duyulan ders materyallerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan atölyelerde üretilmesinin amaçlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Tevke, “2018 Yılı Çocuk ve Gençlerin Kalkınmaya Entegrasyonu Mali Destek Programı (ÇGMDP)” kapsamında ikinci olarak desteklenmeye hak kazanan “Eğitim İle Şekillenen Gelecekler” projesi ile özel eğitim alanında ihtiyaç duyulan ders materyallerinin Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan atölyelerde üretilmesi amaçlanmıştır. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin bireysel özellikleri ve gelişim alanlarındaki ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanacak materyaller, öğrencilere, yaparak - yaşayarak öğrenme imkânı sunacak, böylelikle eğitim sürecini kolaylaştıracak ve kalıcı hale getirecektir. Hazırlanan materyallerin üretimi, Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olan meslek liseleri ile özel eğitim mesleki eğitim merkezine devam eden öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilecektir” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl tarafından hazırlanan proje kapsamında, özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin eğitim ortamları zenginleştirilecek, görme, işitme, zihinsel yetersizliği bulunan öğrenciler ile otizm ve down sendromlu özellikler taşıyan öğrenciler için, bu öğrencilerin yetersizliklerine uygun eğitim materyallerinin tasarımları ve üretimleri yapılacak.
Eğitim İle Şekillenen Gelecekler Projesi'nin 508 bin TL bütçeli olduğu, bu tutarın DAKA tarafından 404 bin TL desteklenmesinin ön görüldüğü açıklandı.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241