banner279

EĞİTİM ELÇİLERİ

Kuzey Iraklı öğrenciler Van'da

EĞİTİM ELÇİLERİ
Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kuzey Irak Süleymaniye Üniversitesi'nin imzaladığı Öğrenci Değişim Protokolü ile Van'a gelen 40 hemşirelik bölümü öğrencisi yaklaşık 15 gündür Y.Y.Ü. Tıp Fakültesinde eğitim görüyor.

Her biri birer Turizm ve Eğitim elçisi olan öğrenciler için önceki gün bir yemek organizasyonu yapıldı. Organizasyona davet edilen Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Süleymaniye Üniversitesi Hemşirelik Okulu öğrencilerini Van´da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Takva, "Y.Y.Ü. ve Süleymaniye Üniversitesinin hazırladığı öğrenci değişim programı, mesleki eğitimin yanı sıra iki ülke, iki kent ve iki üniversite arasında dostluk köprülerinin kurulmasını da sağlamıştır.
Bu başarılı çalışmanın mimarlarını kutluyorum. Ancak şunu da biliyoruz ki, sizler bizim birer hemşerimiz oldunuz. İki kent ve üniversite arasında artık önemli bir bağ kurulmuş oldu. Sizler bu bağın en önemli aktörlerisiniz" dedi.
Van´ın çok kadim bir kent olduğunu dile getiren Takva, "bu geliş gidişlerle birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız" diyerek; "Bugün eğitim için buradasınız. Ancak bizler bu bağın kopmaması için sizleri gelecekte buralarda bir turist, bir işkadını, bir eğitimci olarak görmek istiyoruz. Bunun gayreti içinde olun. Bu programı düzenleyen ve katkı sunan herkese Van Ticaret ve Sanayi Odası adına şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.
Süleymaniye Üniversitesi Hemşirelik Okulu Dekanı Dr. Atiya Karim Ahmed ise Van´da bulunmanın öğrencileri için önemli bir deneyim olacağını belirterek; "Y.Y.Ü. Rektörlüğü ile böyle bir program geliştirdiğimiz için çok mutluyum. Bu bizim öğrencilerimiz için çok önemli bir fırsattır. Ayrıca bu akşam güzel bir sürpriz oldu. Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Takva, bizleri ağırlayarak büyük bir nezaket göstermiştir. Öğrencilerimize güzel tavsiyelerde bulunmuştur. Bizler her birimizi buradan güzel anılarla ayrılacağız. Ülkenizi ve insanlarınızın misafirperverliğini unutmayacağız" dedi.
Van TSO Başkanı öğrencilere Van´a özgü hediyelerden oluşan paketler takdim ederken, Y.Y.Ü. Rektör Vekili Ahmet Kazankaya, teşekkür konuşması yaptığı programda Özel Kalem Müdürü Doç.Dr.Yusuf Uzun ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Eray Çelik de hazır bulundu.

 / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241