banner279

EDREMİT’TE KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Van’ın Edremit Belediyesi yaklaşan kurban bayramı nedeniyle kurban kesim yerlerini belirledi.

EDREMİT’TE KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Edremit Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklara başladı. Kurban kesim yerleri belirlenerek düzenlemeler yapılırken, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, dikkat edilmesi gereken konular ile ilgili uyarılarda bulundu.

Vatandaşların kurbanlarını rahat bir ortamda kesebilmeleri için Edremit Belediyesi olarak gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyleyen Çiçekli, “Edremit Belediyesi olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur içerisinde geçirmeleri, kurban ibadetlerini de uygun ortamlarda gerçekleştirmeleri için çok yoğun bir tempoyla çalışıyoruz.

  Belediyemiz tarafından düzenlenen kurban kesim yerlerimizde hazırlıklarımız sürüyor. Belirlenen alanlarda temizlik, çevre düzenleme ve kurban kesim sırasındaki askı tesisatının oluşturulması için ekiplerimiz yoğun bir mesai yapıyorlar. Vatandaşlarımızdan en büyük ricamız; belirlenmiş olan kurban kesim yerlerinin haricinde, kötü görüntülere sebebiyet verecek, çevre ve insan sağlığına zarar verebilecek şekilde sokaklarda, uygun olmayan yerlerde kurbanlarını kesmemeleridir.” dedi.

 Edremit’te 6 adet kurban kesim yeri, belirlediklerini ifade eden Çiçekli, “Kurban kesimleri için sağlık koşullarından, birçok detayı düşündük ve bu doğrultuda gerekli çalışmaları hızla gerçekleştiriyoruz.

Zabıta İşleri Müdürlüğümüz, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz belirlenen alanların Kurban Bayramı öncesinde hazır duruma gelmesi adına yoğun bir çalışma içerisindeler.

Kurban Bayramına kadar bu çalışmalar artarak devam edecek ve hizmet alanlarımız bayram öncesinde ve bayram süresince halkımızın hizmetinde olacaktır. Şimdiden tüm hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum.” şeklinde konuştu.
Edremit’te kurban kesim yeri olarak belirlenen yerler, “Esentepe Mahallesi Yunus Emre İlkokulu karşısı, Erenkent Mahallesi 3’üncü etap son durak, Erenkent Mahallesi 14’üncü etap, Erenkent Mahallesi 10’uncu etap, Erdemkent Mahallesi Erdemkent İlkokulu karşısı, Kavurma Mahallesi Memursen TOKİ.” 
 


Vanolay/Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140