banner279

Edremit’te 200 kursiyer sertifikalarını aldı

Edremit Belediyesi'nin, Aile Toplum Merkezi’ndeki kurslarına katılan 200 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Edremit’te 200 kursiyer sertifikalarını aldı

Bazı gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Edremit Belediyesi bünyesinde bulunan Aile Toplum Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlerin sertifika törenine katıldı. Beraberinde AK Parti Van Milletvekilleri Abdulahat Arvas, İrfan Kartal, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve partili üyelerle Aile Toplum Merkezi sınıflarını gezen Karaaslan, daha sonra sertifika törenine katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, sertifika alan kursiyerlere başarılar diledi. Aldıkları sertifikaların hayatlarına yön vermesi temennisinde bulunan Başkan Say, kadınların toplumda her alanda olmaları için Edremit Belediyesi olarak çeşitli çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Kursiyerleri tebrik eden Başkan Say, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’a da katılımlarından dolayı teşekkür etti.

“TÜRKİYE’YE BU VİZYONU KAZANDIRAN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Daha sonra konuşmalarını yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise, burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Geçmişte çok nadir görülen bu tür komplekslerin daha çok İstanbul, Ankara gibi şehirlerde olduğunu ve kadınların ulaşmasında sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Karaaslan, “Bu tür merkezler şimdi Türkiye’nin dört bir yanında bulunmaktadır. Türkiye’ye bu vizyonu kazandıran bizlere bunu sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Yapılan konuşmaların ardından meslek edindirmeye yönelik ahşap, el sanatları, biçki-dikiş, takı tasarım ve tığ örgü, makine nakışı, iğne oyası, , bilgisayar, İngilizce, okuma-yazma ve bağlama eğitimleri tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Tören toplu fotoğrafların çekilmesi ile sona erdi.

Bir 9 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 10 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 10 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'EDRE DRE REES' görseli olabilir

Edremit’te 200 kursiyer sertifikalarını aldı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140