banner279

Dünya Kahvaltı Günü 6 Haziran’da kutlanacak

Van'da 51 bin 793 kişinin katılımıyla "Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası" rekorunun kırılmasına öncülük eden ve Van Kahvaltısı'nı dünyaya tanıtmak amacıyla Haziran ayının ilk Pazar gününü "Dünya Kahvaltı Günü" olarak ilan eden Van Ticaret ve Sanayi Odası, bu yıl Dünya Kahvaltı Günü'nü 6 Haziran Pazar günü kutlayacak.

Dünya Kahvaltı Günü 6 Haziran’da kutlanacak

 Geçtiğimiz yıl 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen "Dünya Kahvaltı Günü"ne büyük bir katılım sağlanmış ve dünya genelinde ses getirilmişti. Pandemi nedeniyle kutlamalar bu yılda sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.
 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Van Ticaret ve Sanayi Odası, “Günlük öğünler içerisinde en önemlisi olan kahvaltı, günün ilk öğünü olması nedeniyle vücudun gün boyu ihtiyaç duyacağı besinlerin alınmasına olanak sağlar. Yapılan araştırmalar kahvaltının, özellikle büyüme dönemindeki çocuklar ve gençler için çok önemli olduğunu göstermektedir. Hayatımızda önemli bir yere sahip olan kahvaltının bir de özel olanları vardır. Bunlardan bir tanesi ve en özeli Van Kahvaltısı'dır. 1 Haziran 2014 yılında Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) öncülüğünde “Dünyanın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası”yla adını uluslararası arenaya taşıyan Van Kahvaltısı, yine Van TSO tarafından ilan edilen ve ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen “Dünya Kahvaltı Günü”yle ön plana çıktı. Van TSO, Kahvaltının Başkenti olarak kabul edilen Van'da, bu yıl “Dünya Kahvaltı Günü”nün ikincisini düzenliyoruz. Uzun yıllar sonra her kutlandığında Van'ın anılacağı Dünya Kahvaltı Günü projesi geçen yıl büyük bir başarıya imza attı. Her yıl Haziran ayının ilk haftası kutlanacak olan Dünya Kahvaltı Günü geçtiğimiz yıl 7 Haziran günü kutlanmış, dünyanın birçok ülkesinden insanlar hazırladıkları kahvaltı sofralarını sosyal medya üzerinden paylaşmış ve dünyada ses getirmiştir. İlkinde olduğu gibi bu yıl da Türkiye'nin en uzun caddesi olan İskele Caddesi üzerinde kutlanması planlanan Dünya Kahvaltı Günü, yaşanan Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sosyal medya üzerinden yapılacak olan fotoğraf ve video paylaşımları ile kutlanacaktır. 6 Haziran pazar günü saat:11.00'de başlayacak etkinliğin paylaşımları sosyal medya hesapları üzerinden #dünyakahvaltıgünü hashtagi ile yapılacaktır. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak 'Dünyanın En Keyifli Gününe Siz De Katılın' sloganıyla çıktığımız yolda sizleri yeniden yanımızda görmek istediğimizi belirtmek isteriz” ifadelerine yer verildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140