banner259

Dr. Yanmaz: “Hemşirelik kutsal bir görevdir“

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, 'Hemşireler Haftası' nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Dr. Yanmaz: “Hemşirelik kutsal bir görevdir“
 Sağlık Müdürü Dr. Yanmaz, sağlık camiasında hemşirelerin yerinin oldukça önemli olduğuna işaret ederek; "Bu ekip ahenkli çalıştığı sürece ortaya nitelikli bir hizmet çıkar." dedi.

Dr. Yanmaz, "Hastanın takip ve tedavisinde bizzat rol alan, hastanın ve yakınlarının sağlık eğitiminde önemli katkılarda bulunan hemşireler, özverili ve insan sevgisi odaklı kutsal bir hizmetin uygulayıcılarıdır. Bu üstlendikleri misyondan ötürü hemşirelik mesleği en onurlu ve olmazsa olmaz mesleklerden biridir. Hemşirelik mesleği oldukça özveri gerektiren zor ve meşakkatli bir meslektir. Zaman zaman sıkıntılı ve ızdırap içinde olan hastaların bu sıkıntı ve ızdıraplarını şefkatli bir yaklaşımla, kendilerine verilen tedavi planlarını etkin bir şekilde uygulayan ve takip eden hemşirelerimiz hoş karşılanmayan olumsuz durumlarla da karşı karşıya gelebilmektedirler. Bu yüzden özellikle hasta ve hasta yakınlarından hemşirelerimize ve bütün sağlık çalışanlarımıza daha hoşgörülü davranmalarını istirham ediyoruz." ifadelerini kullandı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Yanmaz açıklamalarını şu cümlelerle tamamladı; "Biz sağlık çalışanlarının tek amacı insanlarımıza daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır. Bu hususta gerek biz sağlık hizmeti uygulayıcıları ve gerekse bu hizmeti alan çok değerli vatandaşlarımızın karşılıklı hoşgörü içerisinde bulunmaları, bu hizmetin daha kaliteli verilmesini sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşirelerimizin haftasını kutluyor, sağlık, başarı ve aileleri beraber esenlikler diliyorum."

/ Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141