banner279

DOĞRAMACI, KURSİYERLE BİR ARAYA GELDİ

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Gürpınar Kadın ve Aile Destek Merkezi’nde (GÜRKADEM) açılan kurslara katılan kursiyerle bir araya geldi.

DOĞRAMACI, KURSİYERLE BİR ARAYA GELDİ

Merkez binasında düzenlenen programda konuşan Belediye Başkan Vekili Doğramacı, ilçede tam donanımlı merkezde kadınların artık üretmesinin önem taşıdığını söyledi.

Kadınların açılan kurslarda ürettikleri ürünlerin pazarlanması için belediye olarak çalışma yürüteceklerini ve bu anlamda kadınların kendi ayakları üzerinde durmasının önemli olduğunu belirten Doğramacı, şunları belirtti: “İlçemizde böyle bir merkezin olması kadınlarımız açısından son derece önemlidir. Buradaki faaliyetlerin her zaman devam etmesini istiyoruz. Burası ilçemizdeki kadınların kalkınması için bir model olacak. 

Bu şekilde tasarlanan bir merkez il merkezimizde bile yok. Kadınların olmadığı bir gelecek güzelleşemez. Bu açıdan buradaki kursları ve eğitimleri çok önemsiyoruz.”
Programda konuşan kursiyerler de merkez sayesinde sosyal hayata dahil olma fırsatı bulduklarını belirterek, düzenlenen kurslarla meslek öğrendiklerini anlattı.
Program, kursiyerlerin taleplerini dile getirmesinin ardından sona erdi.
 


Van Olay/Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140