banner279

Din-Bir-Sen'den Basın Açıklaması

Din-Bir-Sen Van Şube Başkanı Yusuf Adli, “Son iki haftadır ülkemizde meydana gelen olaylara baktığımızda endişe verici bir tabloyla karşı karşıya bulunmaktayız” dedi.

Din-Bir-Sen'den Basın Açıklaması

Din-Bir-Sen Van Şube Başkanı Yusuf Adli, "Son iki haftadır ülkemizde meydana gelen olaylara baktığımızda endişe verici bir tabloyla karşı karşıya bulunmaktayız" dedi.

Açıklamalarda bulunan Yusuf Adli, 17 Aralık günü yapılan yolsuzluk operasyonu üzerinden Türkiye'de bir kaos ortamı oluşturulmak istendiğinin açıkça görüldüğünü söyledi. Adli, "Neyin doğru neyin yanlış, kimin haklı kimin haksız olduğu ortaya çıkmadan insanlar suçlanmakta, yargısız infazlar yapılmakta, kişiler ve kurumlar töhmet altında bırakılmaktadır. 'Aksi ispat edilene kadar herkes suçsuzdur' ilkesi ihmal edilerek asılsız bilgiler ortalıkta gezinmekte ve bilgi kirliliği oluşturularak insanların zihinlerini bulandırmaktadırlar. Bu kaos ortamında ülkemiz zarar görmekte, esnafımız zarar görmekte, insanlarımız zarar görmekte, en önemlisi de ekonomimiz zarar görmektedir. Elbette yolsuzluk ve rüşvet iddialarının sonuna kadar araştırılmasını herkes gibi bizler de istemekteyiz. Bu sürecin yargı bağımsızlığı, demokrasi ve hukuk devleti ilkesinden taviz verilmeden takip edileceğinden şüphe duymamaktayız. Ancak ülkemizde büyük bedellerin ödenerek elde edilen huzur ve güven ortamı, her geçen gün büyüyen ekonomimiz, kendi ürettiği enerji ve savunmamız, dünyada her gün artan prestij ve saygınlığa sahip olan ülkemizde yapılan adli bir operasyonun, ekonomimize bu şekilde yansımasını çok anlamlı ve manidar bulmaktayız. Yaşanan olaylarla birlikte, piyasada görülen zararın çok ötesine geçebileceğinden ve demokrasimizin de zarar göreceğinden endişe etmekteyiz. Yetkililerin bir an önce ülkesine yanlış yapanları tespit etmelerini, suçlu varsa cezasının verilmesini, kamuoyunun bu endişe verici kaos ortamından kurtarılmalarını, içeride ve dışarıda bu olaylar karşısında sevinen düşmanlarının sevinçlerini kursaklarında bırakmalarını temenni etmekteyiz. Türkiye kaybederse Gazze kaybeder, Türkiye kaybederse Bosna kaybeder, Türkiye kaybederse Suriye kaybeder, Türkiye kaybederse İslam alemi kaybeder. Onun için biz Müslümanlar uyanık olmalıyız, ülkemize ve İslam Birliği teminatı olan Türkiye'mize sahip çıkmalıyız. Bu olaylar karşısında halkımızın temkinli davranmalarını, uyanık olmalarını, provakasyonlara gelmemelerini, ülkelerine sahip çıkmalarını, bu ülkenin kimsenin cirit atma yeri ve güdümünde olmadığını aksini düşünenlere ve yanlış yapanlara millet olarak gereken dersi zamanı geldiğinde vereceğini unutmamalarını hatırlatıyoruz" dedi. - Van

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2013, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280