banner279

Dilekçi: Oylarınıza talibiz !..

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği’ni ziyaret etti.Ziyarette konuşan HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, “Küresünnilerin oylarına talibiz” dedi.

Dilekçi: Oylarınıza talibiz !..
 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili adayları Yurdusev Özsökmenler, Tuba Hezer, Adem Özcaner, Zozan Yeliz Yıldırım, Remzi Özgökçe, Selami Özyaşar ile HDP Van İl Eşbaşkanları Derya Hayva,Veysi Dilekçi AKP’nin 7 Nisan’da belirlediği aday listelerine tepki göstermek amacıyla seçimi boykot edecek olan Küresünniler toplumunun kurumlarından biri olan Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği’ni ziyaret etti.

 Ziyarette ilk konuşan HDP Van İl Eşbaşkanı Veysi Dilekçi, Türkiye’de farklı din, ırk ve inanca sahip halkların sorunlarının olduğunu ve bu sorunların çözülecek yerin de meclis olduğunu belirterek, Küresünniler toplumunun oyuna talip olduklarını kaydetti. Türkiye’de farklı toplumların büyük acılar çektiğini kaydeden HDP Van Milletvekili Adem Özcaner, gelecekte halkların güzel günler yaşaması amacıyla HDP’nin halklarla ittifak gerçekleştirdiğini belirtti. Kürt Halkının hiç bir zaman zalim olmadığını, aksine her zaman mazlum olduğuna işaret eden Özcaner, sistemin farklı inançlara sahip olan halkların din sömürüsü adı altında projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin toplumsal katmanlarında yer alan halkların, kendi rengi ve sesini yükseltmek için HDP’de yer alması gerekir” diye konuştu.

Küresünniler’in siyasal taleplerini yakından takip ettiklerini aktaran HDP Van Milletvekili Selami Özyaşar ise, Küresünniler’in aldığı boykot kararına saygı duyduklarını kaydederek, “Van’da farklı halklar yaşıyor. Sizlerde tarihin belirli bir diliminde kendi topraklarınızda uğradığınız baskılardan dolayı buralara geldiniz. Kürtler ile ortak yanlarımız var ve onun için de sizi çok iyi anlıyoruz. Türkiye’de yaşayan tüm farklı halkların adaylarını bünyesinde barındıran HDP’ye destek olmak için sizlerin oylarına talibiz” dedi.

Konuşmasına ziyaretlerinden dolayı HDP adaylarına teşekkür ederek başlayan Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği Genel Sekreteri Ferhat Atacan ise, HDP’nin seçim beyannamesinin önemsediklerini ve bunun da bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti. Küresünniler’in seçimi boykot edeceği kararı aldığını belirten derneğin başkan yardımcısı Bilal Yücebaş ise, HDP’nin son yıllarda izlediği politika ile halkların gönlünde yer edindiğini ve ilerleyen zamanlarda ise halkların HDP’ye daha çok destek vereceğini vurguladı. Ziyaretin ardından HDP’liler dernek binasından ayrıldı.

Kaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi -
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Küresunni
Küresunni - 6 yıl Önce

oy yok boykot var o tarihte piknikte olacağız

turan yıldızbaş
turan yıldızbaş - 6 yıl Önce

sayın hdp mensupları oylarımızı size veririz sorun değil ama her ortamda kullandığınız ecem kelimesini kullandığınız müdetce bizleri kendinizden uzaklaşırırsızız bunuda unutmayın tşk.

polat küresünli gençliği
polat küresünli gençliği - 6 yıl Önce

Namus sözü gençlik olarak Oylarımız HDP yedir bazı kesim kullanmayabilir boykot edebilir ama gençlik olarak HDP yanındayız sandıkları HDP oylarıyla doldurup akp zihniyetini sandığa gömeceğiz yolumuz sizinle

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241