banner279

Depremzedeye Ücretsiz Kömür Müjdesi

Van'da geçen ay tamamlanan afet konutlarına depremzedelerin taşınması devam ediyor.

Depremzedeye Ücretsiz Kömür Müjdesi

Van'da geçen yıl meydana gelen depremlerde ardından yapımına başlanan ve geçen ay tamamlanan afet konutlarına depremzedelerin taşınması devam ediyor. Dondurucu soğuklar iyice etkisini hissettirmeden konutlarına yerleşmeye çalışan aileler, su sorunun çözülmesini beklerken, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) da her apartmana 5 ton kömür yardımında bulunuyor.

Van'da geçen yıl 23 Ekim ve 9 Kasım'da meydana gelen 7.2 ve 5.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından yapımına başlanan 17 bin 471 konuttan 15 bin 323'ünün yapımı tamamlandı. Büyük yıkıma neden depremin yıldönümü olan 23 Ekim tarihinde Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın da katıldığı anahtar teslim töreniyle evlerine kavuşan depremzedeler, yeni evlerine yerleşmeye devam ediyor. Suların akmamasına ve ısınma sorunu yaşanmasına rağmen depremzedeler yeni konutlarına kavuştukları için mutlu olduklarını belirtti. Ancak aileler, en büyük sıkıntı olan su sorununun da bir an önce çözülmesini bekliyor.

BİNALARA 5'ER TON KÖMÜR

Depremzedeler yeni evlerine taşınmaya devam ederken, kışlık yakacağın bir bölümü ise SYDV tarafından karşılanıyor. SYDV tarafından, çoğu 5'er katlı 20"şer daireli olan her binaya 5'er ton kömür veriliyor. Ayrı kalorifer dairelerinin bulunduğu apartmanlarda henüz doğalgaz bağlantıları bulunmuyor. Yetkililer, kömürlerin ücretsiz dağıtıldığının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2012, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140