banner279

“Depremden kaynaklanan vergiler terkin edilmeli“

Van'a yeni atanan Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısına katıldı. Toplantıda Vali Taşyapan'a Van ilinin ekonomik durumu ile ilgili geniş bir sunum yapılırken, Van TSO Başkanı Necdet Takva, depremden kaynaklı vergilerin mutlaka terkin edilmesi gerektiğini ifade etti.

“Depremden kaynaklanan vergiler terkin edilmeli“
             Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Vali Taşyapan'ın toplantıya katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Odamızın organ üyeleri ile bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Bu kentin ekonomisini yönlendiren Van TSO üyeleri, İlimizin hak ettiği yere gelmesi için büyük bir çabanın içindeler" ifadesini kullandı.
Takva, Van ile ilgili genel bilgileri içeren sunum ile birlikte kentimizin çözüm bekleyen sorunlarını ve çözüm önerilerini aktardı.
              TAKVA: VAN EKONOMİSİNE DESTEK SUNULMALI
              Takva, Vergi Terkini dile getirerek "Daralan Van ekonomisine en büyük destek depremden kaynaklanan Vergilerin terk edilmesi olacaktır. Aksi takdirde sürekli borçlanan bir kent olan Van, ekonomik kalkınma hamlesini yakalayamayacaktır" dedi.

             Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Sınır ticaretinin önündeki engeller, ekonomik suçlara yönelik affın çıkarılması, bölgeye özel bir ekonomik paketin çıkarılması, kentsel dönüşümün biran önce tamamlanması, TOKİ konutlarının fiyatlarının düşürülerek yeniden yapılandırılması, Van-Şırnak karayolunun biran önce tamamlanması, enerji sorununun giderilmesi, çevre yolunun tamamlanması, Tarıma dayalı Organize Hayvancılık Bölgesinin biran önce hayata geçirilmesi ve Van Ferit Melen Havalimanında yaşanan sorunların giderilmesi gibi birçok sorunu Vanli Taşyapan'a aktardı. 

             TAŞYAPAN: VAN İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLERE SAHİP OLDUM
           Daha sonra Meclis üyelerine hitaben bir konuşma yapan Van Valisi İbrahim Taşyapan, öncelikle bu kentin en önemli Meslek odasında olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek "Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Divanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer organ üyelerine teşekkür ederim. Bu kadar detaylı ve bilgilendirici bir sunumdan sonra Van ile ilgili çok daha fazla bilgiye sahip oldum. Geldiğim günden beri ve bugün gördüklerim itibari ile Van Ticaret ve Sanayi Odası oldukça etkin çalışmalar yapmış, bunu takdir ediyorum. Bizler, Van'ın hak ettiği noktaya gelmesi  için hep birlikte çalışmalıyız.  Öncelikle kapımız herkese açık olacak. Benim dediğim tek doğrudur, mantığını kabul etmiyorum. İstişareler ve ortak akıl ile çok daha güzel çalışmalar yapabiliriz. Ayrıca yapıcı her eleştiriyi kabul edip değerlendireceğiz. Elbette ekonomik değerleri itibari ile çok iyi bir yerde değiliz. Ancak bunlar değişmez değerler değil. Birlikte potansiyellerimizi en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Farklı kaynaklar yaratmalıyız. Bu da ancak ortaklık kültürü ile olur. Bu kent tüm renkleri ile güzeldir. Bugün burada gördüğüm birlik beraberlik, beni gelecek adına umutlandırıyor" şeklinde konuştu. 

Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, daha sonra Vali Taşyapan'a Van Tso Hizmet Binasını gezdirerek, Oda hakkında kendilerine bilgiler aktardı.


Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241